03 Август, 2021
0.0236

ПРОНАЈДЕН Е МРТОВ НОВИНАРОТ КОЈ ОТКРИ АФЕРА НА БИЛ КЛИНТОН: Безживотното тело е откриено во неговиот стан во Алабама

Објавено во: Свет 13 Јуни, 2021

Американскиот новинар и репортер на Еј-Би-Си Њуз, Кристофер Сајн (45), кој стана познат на јавноста во САД откако ја откри аферата во 2016 година, односно тајната средба меѓу поранешниот американски претседател Бил Клинтон и поранешната државна обвинителка, Лорета Линч е пронајден мртов во неговиот стан во Алабама.

Според полицијата од градот Хувер, Сајн, кој е татко на три деца, поранешен фудбалер на локалниот тим и искусен новинар, најверојатно извршил самоубиство, што сепак предизвика медиумски шпекулации ширум светот дека нешто друго се крие зад неговата смрт, бидејќи нему опасно му замеруваше моќното семејство Клинтон. Така, британскиот весник Дејли Меил во насловот стави наводници на зборовите: „извршил самоубиство, додека другите потсетуваа на низа други мистериозни смртни случаи на луѓе кои на некој начин имаа некаква поврзаност со семејството Клинтон.

Во 2016 година, среде кампањата за претседателските избори кога Хилари Клинтон изгуби од Доналд Трамп, Сајн откри дека Бил Клинтон тајно се сретнал со обвинителката Линч во неговиот приватен авион на аеродромот во Феникс за да разговара за истрагата против поранешниот државен секретар на САД.

Откако Сајн го откри скандалот, и Клинтон и Линч тврдеа дека се сретнале на приватен разговор, бидејќи и онака се дружеле приватно


Можеби ќе ве интересира

ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ СЕ САМОУБИЈА - сите го чуваа Капитол хил од нападите на поддржувачите на Трамп

ЧЕТВОРИЦА ПОЛИЦАЈЦИ СЕ САМОУБИЈА - сите го чуваа Капитол хил од нападите на поддржувачите на Трамп

ДАЛЕКУ Е КРАЈОТ НА ПАНДЕМИЈАТА ТВРДИ СЗО: Во Европа вкупниот број на заразени од почетокот досега е 60 милиони, 1,2 милиони луѓе починаа

ДАЛЕКУ Е КРАЈОТ НА ПАНДЕМИЈАТА ТВРДИ СЗО: Во Европа вкупниот број на заразени од почетокот досега е 60 милиони, 1,2 милиони луѓе починаа

ФАУЧИ ПРЕДУПРЕДУВА: Заради невакцинираните вирусот и натаму се шири, пренесувањето на Ковид на друг е загрозување на индивидуалните права

ФАУЧИ ПРЕДУПРЕДУВА: Заради невакцинираните вирусот и натаму се шири, пренесувањето на Ковид на друг е загрозување на индивидуалните права

САХАРСКО ЖЕЖОК ВЕТАР ОВАА НЕДЕЛА: Екстремениот топлотен феномен, со температури од 50 ќе направи вистинска катастрофа во Европа и на Балканот

САХАРСКО ЖЕЖОК ВЕТАР ОВАА НЕДЕЛА: Екстремениот топлотен феномен, со температури од 50 ќе направи вистинска катастрофа во Европа и на Балканот

ДАЛИ СТЕ ВАКЦИНИРАНИ, ТЕСТИРАНИ ИЛИ ОЗДРАВЕНИ: Полицијата од денеска контролира при влез во Германија, казна и до 25.000 евра

ДАЛИ СТЕ ВАКЦИНИРАНИ, ТЕСТИРАНИ ИЛИ ОЗДРАВЕНИ: Полицијата од денеска контролира при влез во Германија, казна и до 25.000 евра

ЖЕСТОКО ВО БЕРЛИН: Во масовните протести против анти-ковид мерките има една жртва, повеќе од 600 се уапсени

ЖЕСТОКО ВО БЕРЛИН: Во масовните протести против анти-ковид мерките има една жртва, повеќе од 600 се уапсени

МЕГАН МАРКЛ ШОКИРА СО ВИСОКИТЕ АМБИЦИИ: Ќе се кандидира за претседателка на САД?

МЕГАН МАРКЛ ШОКИРА СО ВИСОКИТЕ АМБИЦИИ: Ќе се кандидира за претседателка на САД?

ПОДГОТОВКИ ЗА ПОЧЕТОК НА УЧИЛИШНАТА ГОДИНА: Израел воведува брзи тестови за учениците

ПОДГОТОВКИ ЗА ПОЧЕТОК НА УЧИЛИШНАТА ГОДИНА: Израел воведува брзи тестови за учениците

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ТРЕТА ДОЗА ОД 6 СЕПТЕМВРИ: Се прават списоци на приоритетните групи

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ТРЕТА ДОЗА ОД 6 СЕПТЕМВРИ: Се прават списоци на приоритетните групи