02 Јуни, 2020
0.0366

ПРОГНОЗА: Денес сонце од утре дожд

Објавено во: Македонија 22 Септември, 2019

За последниот ден од оваа недела, синоптичарите не очекува претежно сончево време со слаб до умерен јужен ветер.

Дневните температури на воздухот ќе се движат од 19 до 26 степени целзиусови. Но, утринските температури ќе бидат доста пониски, тие ќе се движат од -1 до 10 степени.

Утре попладне и во вторник времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.

Услови за локален дожд ќе има и во четврток.


Можеби ќе ве интересира

(ВО ЖИВО) Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот

(ВО ЖИВО) Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот

Преку нови вештини до нови работни места

Преку нови вештини до нови работни места

Градоначалникот на Чаир за Фактор: Немавме ингеренции да казнуваме

Градоначалникот на Чаир за Фактор: Немавме ингеренции да казнуваме

ЗАХАРИЕВА: Работата на заедничката комисија запре на македонско барање заради изборите

ЗАХАРИЕВА: Работата на заедничката комисија запре на македонско барање заради изборите

Мицкоски: Избори кога ќе бидеме како Словенија

Мицкоски: Избори кога ќе бидеме како Словенија

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ГО ЗАВРШИ СОСТАНОКОТ: Нема карантин, само масовно тестирање во Штип

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ГО ЗАВРШИ СОСТАНОКОТ: Нема карантин, само масовно тестирање во Штип

Нема нови рестрикции, преполовен бројот на новозаболени

Нема нови рестрикции, преполовен бројот на новозаболени

Внукот на екс поглаварот на ИВЗ заработи кривична пријава за пукањето кај Матка

Внукот на екс поглаварот на ИВЗ заработи кривична пријава за пукањето кај Матка

Д-р Костов за Фактор: Примени 11 нови пациенти, еден починат од коронавирусот

Д-р Костов за Фактор: Примени 11 нови пациенти, еден починат од коронавирусот