16 Мај, 2021
0.0222

Продадени 800 станови во комплексот Џевахир Скај Сити

Објавено во: Мои пари 09 Април, 2021

Над 800 граѓани и семејства за свој дом го избраа комплексот Џевахир скај сити, лоциран во населбата Аеродром. Од кулата А се веќе распродадени 95% од становите, 98% од кулата Б, над половина или 45% од кулата Ц, додека становите од кулата Д сè уште не се пуштени во продажба.

Комплексот од четири висококатници, кој почна да се гради во 2014 година, со над 1300 станови и апартмани со различна големина, има исклучителна градежна изведба во која се користени квалитетни градежни материјали. Во секоја од кулите е инсталиран посебен систем за ладење и греење со кој самостојно управува секој од станарите, што дава можност за остварување заштеди во потрошувачката на електрична енергија. Со системот за заштита од пожари и контрола на влезот во зградите во кои постои рецепција и 24 часовно обезбедување, се овозможува заштита и сигурност на домовите.

Во секоја од кулите се вградени модерни и високо ефикасни лифтови, а целиот простор е исклучително функционален и поврзан со дополнителните содржини кои му даваат уште поголема вредност – затворен базен, фитнес центар, секогаш достапен паркинг, како и трговски центар со многу различни содржини кој е во изградба.

Комплексот, кој е единствен од ваков тип во државата, има бројни мултифункционални карактеристики креирани со цел да ги задоволат сите потреби и барања на станарите.

ПР-Објава

Можеби ќе ве интересира

НЛБ БАНКА СО ПОНУДА ЗА ДОБРОВОЛНО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО СОРАБОТКА СО САВА ОСИГУРУВАЊЕ

НЛБ БАНКА СО ПОНУДА ЗА ДОБРОВОЛНО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО СОРАБОТКА СО САВА ОСИГУРУВАЊЕ

Бидете спремни за претстојните спортски натпревари со Neo QLED телевизорите

Бидете спремни за претстојните спортски натпревари со Neo QLED телевизорите

Отворена нова IuteCredit експозитура во Аеродром

Отворена нова IuteCredit експозитура во Аеродром

Две златни медали за Винарија Камник на светски вински натпревари

Две златни медали за Винарија Камник на светски вински натпревари

Макпетрол Инфо Поинт: Колку може да возите со гориво на резерва

Макпетрол Инфо Поинт: Колку може да возите со гориво на резерва

Новиот HUAWEI Band 6 со 1,47-инчен AMOLED дисплеј и траење на батеријата од 2 недели достапен и на македонскиот пазар

Новиот HUAWEI Band 6 со 1,47-инчен AMOLED дисплеј и траење на батеријата од 2 недели достапен и на македонскиот пазар

Заборавете ги паричниците – Еве зошто плаќањето со мобилни телефони е поедноставно и побезбедно

Заборавете ги паричниците – Еве зошто плаќањето со мобилни телефони е поедноставно и побезбедно

А1 Македонија со најдобар проект за паметен град за општина Велес

А1 Македонија со најдобар проект за паметен град за општина Велес

Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот

Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот