21 Февруари, 2020
0.0159

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

Објавено во: Стил 18 Јануари, 2020

Воедно, овој Русин бил и идол на Џоковиќ

Мал е бројот на некогашните и сегашни тренери против кои Новак Џоковиќ играл повеќе од еднаш и да немал ниту еден триумф, а камоли да неосвоен сет! Меѓутоа, Марат Сафин е секако еден од нив!

Контроверзниот руски тренер, за кој се пишуваше дека пијан го играл финалето АО и дека во ложата имал три мистериозни русокоси, два пати играл против Новак за време на кариерата и двата пати славел со 3:0 во сетови.

Целиот текст на Машки магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Сезона на венчаници: Славни Македонки на своите свадби

Сезона на венчаници: Славни Македонки на своите свадби

Дали знаете што означува овој македонски симбол?

Дали знаете што означува овој македонски симбол?

Од Северџане до Ваљон Сума: Чија музика ќе се финансира со народни пари?

Од Северџане до Ваљон Сума: Чија музика ќе се финансира со народни пари?

Луј Витон, и сѐ е можно

Луј Витон, и сѐ е можно

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар