29 Ноември, 2020
0.0315

Претседателот на СДСМ-Торонто вели дека полиција му упаднала во неговиот дом за да го апси

Објавено во: Македонија 14 Јули, 2020

Претседателот на дијаспората на СДСМ во Торонто, Ацо Лукароски, објави дека вчера полиција упаднала во домот на неговата мајка за да биде уапсен поради тоа што ја манипулирал јавноста да го избришат поимот „Северна“ на гласачкото ливче со скриена намера истото потоа да стане неважечко.

„Вечерва во домот на мајка ми дошла полиција за да ме приведат...
Причина: Споделување на фејсбук објава за поништување на гласачко ливче... Има милион работи за коишто нема да им простам, ама ќе го додадам и тоа што психички ја малтретирале мајка ми... Ова што го прави Наќе Чулев е одлична можност да се уверат граѓаните што ќе се случува со државата доколку ВМРО-ДПМНЕ се врати на власт!“, напиша претседателот на СДСМ-Торонто на својот профил на Фејсбук.

Инаку вчера беше објавена веста дека поради истата причина приведен на распит бил Ѓорѓи Галетановски-Чомбе, директорот на скопската ЗОО и активист на СДСМ. Тој потоа објаснувал дека намерата му била да се шегува со опозицијата, а не да ги манипулира гласачите.

За слично дело во полицијата стигнале и пријави за професорот Ѓорѓи Спасов и активистот Боби Илиевски.


Можеби ќе ве интересира

Силјановска Давкова: Мицкоски не мислеше буквално Борисов да дојде да се поклони

Силјановска Давкова: Мицкоски не мислеше буквално Борисов да дојде да се поклони

Бројот на заболени денеска троцифрен, повеќе излекувани отколку нови случаи

Бројот на заболени денеска троцифрен, повеќе излекувани отколку нови случаи

Села: Проблемот со Бугарија е многу поголем, тие имаат територијални претензии

Села: Проблемот со Бугарија е многу поголем, тие имаат територијални претензии

Соопштение на Министерството за здравство: Д-р Пановски направи визита и беше задоволен

Соопштение на Министерството за здравство: Д-р Пановски направи визита и беше задоволен

Кирацовски: Поради моќници и лажни вести повеќе не сум генерален секретар на СДСМ

Кирацовски: Поради моќници и лажни вести повеќе не сум генерален секретар на СДСМ

Нано Ружин: „Патоказот“ би бил само про-форма документ

Нано Ружин: „Патоказот“ би бил само про-форма документ

(ФОТО) Бистата на Мирче Ацев во Алејата на Народните херои во Прилеп „санирана со селотејп“

(ФОТО) Бистата на Мирче Ацев во Алејата на Народните херои во Прилеп „санирана со селотејп“

Полицијата го утврди идентитетот на 17-мина навивачи од вчерашната масовна тепачка во Штип

Полицијата го утврди идентитетот на 17-мина навивачи од вчерашната масовна тепачка во Штип

Хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот

Хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот