11 Декември, 2018
0.3030
    ALK 8271.79    1.51%     BESK 9000    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5062.11    2.62%     MPT 47000.07    1.2%     MTUR 4850    0%     OKTA 4350    2.35%     REPL 70040    3%     RMDEN16 97.3    0.31%     RMDEN17 96.5    0%     SBT 1850    2.66%     STB 1280    0.13%     STIL 122    0.83%     TEL 298.64    1.23%     TNB 14150    1.07%     TTK 1245.37    1%     UNI 2231    -2.96%

Прегазувањето на малиот Алмир ќе се суди како убиство

Објавено во: Македонија 23 Декември, 2016

Случајот кој ја потресе македонската јавност со прегазувањето на малиот Алмир во Куманово наскоро треба да влезе во судска процедура. 

Основното обвинителство на Куманово поднесе обвинение за убиството на малиот Алмир Алиу, кој беше прегазен на 25 јуни годинава во близина на семејниот дом во Куманово. Против возачот Бобан Илиќ од Куманово е поднесен обвинителен акт за кривично дело убиство. 

Според истрагата, Илиќ се скарал со таткото на Алмир. Потоа тој со својот автомобил го прегази малиот Алмир кај кумановската болница, а детето почина од повредите. Братот на Бојан потоа тврдеше дека тој немал таква намера, туку дека во тој момент со возилото бегал од група напаѓачи.

Одбраната побара невро-психијатриско вештачење бидејќи тој во текот на распитот се жалел дека при извршување на делото не бил во добра психичка и физичка состојба.

Можеби ќе ве интересира

Ѓулистана Марковска: Каракачанов изгради кариера на Македонија

Ѓулистана Марковска: Каракачанов изгради кариера на Македонија

Во Кавадарци не се дише

Во Кавадарци не се дише

(ВИДЕО) Македонки играа оро на „Деспасито“, еве како тоа изгледа

(ВИДЕО) Македонки играа оро на „Деспасито“, еве како тоа изгледа

Сијарто кажа кога ЕУ треба да почне преговори со Македонија

Сијарто кажа кога ЕУ треба да почне преговори со Македонија

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

Југ: Секој си ги извади своите, а во притвор останавме само ние жртвените јагниња

Југ: Секој си ги извади своите, а во притвор останавме само ние жртвените јагниња

Вељаноски: Не можев да го исклучам микрофонот

Вељаноски: Не можев да го исклучам микрофонот

Толку беше: Еден затвор се откажа од штрајкување

Толку беше: Еден затвор се откажа од штрајкување

Ѓоргиев: Цар Самуил, Прличев и Светите браќа се личности на повеќе народи

Ѓоргиев: Цар Самуил, Прличев и Светите браќа се личности на повеќе народи