01 Декември, 2020
0.0198

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Објавено во: Балкан 17 Октомври, 2020

Познатиот трговски центар Ушче во Белград попладнево бил како на крими филм, бидејќи таму е ранет со пиштол човек во главата. 

Во гаражата на ТЦ Уше на нивото од минус 1, денес околу 16.20 часот, се случило пукање во кое 35 годишниот Александар Ш. биле ранет со еден или два истрела во главата, пренесува Курир.рс. 

Силни полициски сили го пребаруваа трговскиот центар, кој веднаш бил блокиран, како и целиот дел на Нов Белград, а во сила е полициската акција Вихор!

Станува збор за класична заседа, по која засега неидентификуваниот напаѓач, наводно, го испуштил пиштолот и побегнал во непознат правец.

Според првите и неофицијални информации, напаѓачот се доближил до автомобилот и пукал кон А. Ш. кој бил внатре. Брзата помош го пренела ранетиот на одделот за интензивна нега.

Некои првични информации беа дека младиот човек им подлегнал на повредите, но потоа немаше на оваа информација потврда. 

Фото: Курир.рс.

Можеби ќе ве интересира

ПОЧИНА ЛАЗО ГОЛУЖА: Ја создаде култната „Квискотека“

ПОЧИНА ЛАЗО ГОЛУЖА: Ја создаде култната „Квискотека“

Ја премина границата: Пулмологот Несторовиќ во брутално видео Кон и Тиодоровиќ ги претставува како платеници

Ја премина границата: Пулмологот Несторовиќ во брутално видео Кон и Тиодоровиќ ги претставува како платеници

Фајненшл тајмс: Брисел почнува сериозно да ја сфаќа заканата од корупцијата која се случува во Бугарија

Фајненшл тајмс: Брисел почнува сериозно да ја сфаќа заканата од корупцијата која се случува во Бугарија

Вучиќ: Северна Македонија има вкупно повеќе починати од Србија, а е многу помала

Вучиќ: Северна Македонија има вкупно повеќе починати од Србија, а е многу помала

Бојко Борисов за ФАЦ: По фотографијата со пиштол и пари, повеќе не сакам да видам жена во животот

Бојко Борисов за ФАЦ: По фотографијата со пиштол и пари, повеќе не сакам да видам жена во животот

За викенди нема напуштање на градовите - вака земја од регионот ќе се бори со вирусот

За викенди нема напуштање на градовите - вака земја од регионот ќе се бори со вирусот

СРБИЈА УРИВА РЕКОРДИ: Денес скоро 8.000 заразени со коронавирусот

СРБИЈА УРИВА РЕКОРДИ: Денес скоро 8.000 заразени со коронавирусот

(ВИДЕО) ТЕНЗИИ: Пратеник истакна албанско знаме во српското Собрание, Дачиќ му реагираше

(ВИДЕО) ТЕНЗИИ: Пратеник истакна албанско знаме во српското Собрание, Дачиќ му реагираше

Румен Радев: Борисов и Заев да не потпишуваат нова декларација без јасни критериуми

Румен Радев: Борисов и Заев да не потпишуваат нова декларација без јасни критериуми