01 Април, 2020
0.0223

Познати скопски дами се облекоа во бело

Објавено во: Стил 22 Февруари, 2020

Многу познати дами беа во улога на невести на Саемот на венкавки кој почна вечерва и ќе трае цел викенд во хотелот Александар Палас.

„Облеков венчаница за да ме фати мајата“, низ насмевка низ изјави Марјана Станојковска која беше една од најсликаните на ревијата, облечена во рачно извезен венчален фустан.

На јубилејниот, десетти по ред Саем кој го организира „Во бело“ како дел од ревијата на познати беше и се уште актуелната Мис на Македонија, Емилија Розман „Во моментов не сум во врска, но би сакала и приватно да облечам ваков фустан, на мојата свадба“, ни раскажа Розман.

Дел од моделите беа Мики и Светлана Црнокрак, редовни на сцената на Саемот. Освен Мики, како младоженец прошета и актерот Игор Ангелов.

Целиот текст прочитајте го тука.

Можеби ќе ве интересира

Позитив на денот: Ведран ја прегрнува својата учителка преку телевизорот

Позитив на денот: Ведран ја прегрнува својата учителка преку телевизорот

Книга на денот: „Есента на една љубов“ од д-р Срѓан Керим

Книга на денот: „Есента на една љубов“ од д-р Срѓан Керим

Маријана ќе стане баба, се радувам и се плашам за неа: Росана за сестрата близначка

Маријана ќе стане баба, се радувам и се плашам за неа: Росана за сестрата близначка

ИЗОЛАЦИЈА: Што прават нашите ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ во време на коронавирусот?

ИЗОЛАЦИЈА: Што прават нашите ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ во време на коронавирусот?

Да не запре донирањето оброци за бездомниците: Здруженијата „Љубезност“ и „Ретвитни оброк“ хумани и во време на коронавирусот

Да не запре донирањето оброци за бездомниците: Здруженијата „Љубезност“ и „Ретвитни оброк“ хумани и во време на коронавирусот

Природно е да има заболени и меѓу оние кои даваат помош: Калина Гривчева-Старделова, претседателка на Лекарската комора

Природно е да има заболени и меѓу оние кои даваат помош: Калина Гривчева-Старделова, претседателка на Лекарската комора

Румеса ја победи леукемијата: Нема веќе боцкања и страв, само напред

Румеса ја победи леукемијата: Нема веќе боцкања и страв, само напред

Книга на денот: „Последниот Христијанин“ од Исидора Бјелица

Книга на денот: „Последниот Христијанин“ од Исидора Бјелица

Вклучете се во видео игрите на децата: Совети од психологот Христина Стефановска во време на домашниот карантин

Вклучете се во видео игрите на децата: Совети од психологот Христина Стефановска во време на домашниот карантин