20 Октомври, 2020
0.0336

Познатата Атиџе кажа зошто се онесвестила

Објавено во: Македонија 24 Септември, 2020

Атиџе Муратова, хероината од филмот „Медена земја“ беше гостинка на отворањето на фестивалот „Денови на македонскиот мед 2020“, при што таа се онесвестила, како што изјави за ММС, од глад. 

Не можела да јаде затоа што деновиве многу се нервирала, а веднаш по нејзиното онесвестување, била повикана екипа на Брза помош.

Не почувствувала ништо, наеднаш ѝ се свртело, а од падот се повредила малку на главата.

Во моментот, како што вели, е кај пријател на гости и се чувствува добро.

Таа се заблагодари на сите што ѝ помогнале, и на лекарите и на министерот за земјоделство, пишува ММС.

Неодамна таа се пожали дека има проблем со агресивниот сосед, кого го пријавила во полиција, по што реагираше и градоначалникот на Лозово, Ацо Велковски. 

Соседот му ветил на градоначалникот дека повеќе нема да ја вознемирува Атиџе. 

Можеби ќе ве интересира

Петок е неработен ден

Петок е неработен ден

Костовски: Oва е период на милионски тендери коишто Владата ги мести

Костовски: Oва е период на милионски тендери коишто Владата ги мести

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 408 заразени, Филипче бара мерките за заштита од Ковид - 19 итно да се донесат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 408 заразени, Филипче бара мерките за заштита од Ковид - 19 итно да се донесат

Ќе испратам полк во Скопје да ги отстрани спомениците, вели Каракачанов

Ќе испратам полк во Скопје да ги отстрани спомениците, вели Каракачанов

Заев препорача разрешување на Лидија Димова

Заев препорача разрешување на Лидија Димова

Eве кои се мерки ги прифати Владата за да се спречи ширењето на коронавирусот

Eве кои се мерки ги прифати Владата за да се спречи ширењето на коронавирусот

Блиску сме до карантин?

Блиску сме до карантин?

ФИЛИПЧЕ ПОВИКА НА ЕДИНСТВО: Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат

ФИЛИПЧЕ ПОВИКА НА ЕДИНСТВО: Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат

KOРОНАВИРУС: Нови 408 заразени и 4 починати

KOРОНАВИРУС: Нови 408 заразени и 4 починати