12 Август, 2020
0.0300

ПОЗИТИВНА НА КОВИД -19: Директорката на кумановската болница соопшти дека се заразила

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 03 Јули, 2020

Заразена со коронавирусот е и директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева. 

Таа утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на Ковид-19.

„Како за добро утро, позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, 5 месеци работа-дома, но имунитетот попушти. Хроничниот стрес и премореноста си го направија своето. Чувајте се. Инаку,  тестот го направив вчера на пладне, благодарност до МАНУ за брзиот резултат“, напиша таа.


Захариева претходно беше во самоизолација поради присуство на партискиот состанок. Таму била и директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која беше позитивна. 

Во Куманово повеќе здравствени работници беа заразени со коронавирусот. 

Деновиве имаше информација за заразени од болничкиот персонал кои се излечиле и повторно биле позитивни. 

Вчера во Куманово имаше 9 нови заразени со вирусот. 

Можеби ќе ве интересира

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната