12 Август, 2020
0.0237

Повредени седум мигранти и две штипјанки

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2020

Повредени се седум мигранти и две штипјанки во сообраќајката што доцна попладне се случи на патот Штип-Радовиш, веднаш по штипското село Лакавица.

Според информациите од порпаролката на штипската клиничка болница, Марина Шуманска, штипјанките се со лесни телесни повреди, а мигратите во моментов се на иследување и се распоредени на хируршкото и ортопедското одделение.

Повеќето од мигрантите се со потешки повреди по телото, но по прегледите точно ќе се знае тежината на повредите.

Меѓу повредените нема деца.

Според информациите од портаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова, во сообраќајната незгода учествувале две патнички моторни возила, во едно имало мигранти, неофицијално околу десетина.

Можеби ќе ве интересира

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои градови се со најмалку активни случаи?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

Кои скопски општини имаат повеќе од 100 заразени со Ковид -19?

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

ССНМ: Државните институции да обезбедат безбедни услови за новинарите и медиумските работници

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

Филипче: Комисијата за заразни болести смета дека е огромен ризик aко училиштата целосно се отворат

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната

ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ - 139 нови случаи, охриѓанец ја изгуби битката со короната