29 Мај, 2020
0.0202

Постојат 9 видови на интелигенција: Која е твојата?

Објавено во: Стил 09 Мај, 2020

Сигурно веќе многу пати сте биле на предавање и сте го слушале професорот, но едноставно како да не можевте да запаметите ниту збор. Можеби тогаш се прашувавте што не е во ред со вас и дали воопшто сте интелигентни. Не грижете се, секој е паметен на поинаков начин.

Теоријата на видовите на интелигенција ја разви Ховард Гарднер, доктор по наука и професор на Универзитот Харвард. Гарднер низ многу истражувања закчлучи дека човековите вештини почнуваат со нивната интелигенција.

YourTango ги објави видовите на интелигенција кои докторот Гарднер ги има дефинирано, a овдека може да ги погледнете на „Хаштаг“.Можеби ќе ве интересира

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие