18 Април, 2021
0.0309

ПОСЛЕДНА ОПОМЕНА ПРЕД ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ: Војската е распоредена на улиците во Црна Гора

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 05 Март, 2021

Црна Гора е пред затварање. Распоредена е војска по улиците и ова е последно предупредување пред целосно затворање. 

Владата објави видео со кое ги повикува граѓаните да ги почитуваат епидемиолошките мерки.  Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ повика на затворање на границите на земјата за сите кои немаат негативен ПЦР тест, поради сериозно лошата епидемиолошка состојба. Конечна одлука сè уште не е донесена за ова прашање. Претседателот нагласи дека имунизацијата мора да се забрза.  Слично е и во Србија.  Здравствените власти во Србија предлагаат заострување на режимот за справување со епидемијата на коронавирусот, која последните денови добива интензитет, според бројот на новозаболените лица. Лани Црна Гора прогласи победа над коронавирусот, но тоа беше само првиот бран, а потоа следуваше влошување. Во Црна Гора повеќе од 1.000 луѓе починаа од коронавирусот. 

Можеби ќе ве интересира

Борисов си даде оставка и отиде да игра фудбал со внуците

Борисов си даде оставка и отиде да игра фудбал со внуците

Рама: Документот со промена на граници постои

Рама: Документот со промена на граници постои

Пленковиќ го кажа својот став за нон пејперот на Јанша

Пленковиќ го кажа својот став за нон пејперот на Јанша

Нова мутација на коронавирусот откриена во соседството

Нова мутација на коронавирусот откриена во соседството

Пахор е против промена на границите на Балканот, за нон пејперот вели дека не знае ништо

Пахор е против промена на границите на Балканот, за нон пејперот вели дека не знае ништо

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГИ ВАКЦИНИРА МАТУРАНТИТЕ - за да можат мирно да ги подготват завршните испити, а ќе добијат АстраЗенека

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ГИ ВАКЦИНИРА МАТУРАНТИТЕ - за да можат мирно да ги подготват завршните испити, а ќе добијат АстраЗенека

Михаил Рот: Цртање нови граници на Балканот е опасен пат

Михаил Рот: Цртање нови граници на Балканот е опасен пат

КОЈА ШТИТИ НАЈБРЗО, А КОЈА НАЈДОЛГО - истражување во Србија за Фајзер, Спутник и Синофарм, еве што покажаа резултатите

КОЈА ШТИТИ НАЈБРЗО, А КОЈА НАЈДОЛГО - истражување во Србија за Фајзер, Спутник и Синофарм, еве што покажаа резултатите

И во Албанија криминалци добивале лични карти со лажни податоци

И во Албанија криминалци добивале лични карти со лажни податоци