03 Април, 2020
0.0687

ПОРАДИ КОРОНА ПОД ПРАШАЛНИК И ЕВРОСОНГ - ќе има ли шоу во мај во Ротердам

Објавено во: Свет 26 Февруари, 2020

Годинашното издание на популарното музичко шоу Евросонг е планирано да се одржи кон средината на мај во Ротердам, но како што пренесуваат холандските медиуми, постои шанса тоа да не се случи. Причината за ова е коронавирус кој се повеќе се шири низ цела Европа и ја загрозува безбедноста на луѓето, пренесува Слободна Далмација.

После минатогодишната победа на Данкан Лоренс со песната „Аркада“, Холандија треба да биде домаќин на популарниот музички натпревар по петти пат, кој со нетрпение чекаат фановите од цела Европа. Сепак, се чини сомнително дали ќе биде случајот оваа година или дали натпреварот може да се одложи.

Можеби ќе ве интересира

Се скрива ли тајната на лекот против коронавирус во антителата на поранешните пациенти?

Се скрива ли тајната на лекот против коронавирус во антителата на поранешните пациенти?

ЖАЛНИ ДЕЦА: Близнаци од Индија се викаат Ковид и Корона

ЖАЛНИ ДЕЦА: Близнаци од Индија се викаат Ковид и Корона

КАКО ЌЕ ПОМАГА ЕК: 100 милијарди евра за да не се отпуштат работниците

КАКО ЌЕ ПОМАГА ЕК: 100 милијарди евра за да не се отпуштат работниците

Администрацијата на Трамп ќе носи маски

Администрацијата на Трамп ќе носи маски

ПАНДЕМИЈАТА НЕМА ДА ЈА СПРЕЧИ: Германија ќе ги отвори вратите за земјоделските сезонски работници

ПАНДЕМИЈАТА НЕМА ДА ЈА СПРЕЧИ: Германија ќе ги отвори вратите за земјоделските сезонски работници

Германија-челична дисциплина: Немаат полициски час, а жива душа нема надвор

Германија-челична дисциплина: Немаат полициски час, а жива душа нема надвор

ПУТИН ОДЛУЧИ: Април ќе биде неработен месец во Русија

ПУТИН ОДЛУЧИ: Април ќе биде неработен месец во Русија

Тест за коронавирус кој може да даде резултати за 5 минути: Одобрен од ФДА-САД

Тест за коронавирус кој може да даде резултати за 5 минути: Одобрен од ФДА-САД

Близу 1 милион заразени со коронавирусот во светот, црн ден во Шпанија

Близу 1 милион заразени со коронавирусот во светот, црн ден во Шпанија