21 Април, 2021
0.0188

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Објавено во: Балкан 06 Март, 2021

Полицијата повеќе од една недела трагала по малолетничка, а таа се појавила на видео на YouTube.

Индекс.хр јави дека полицијата на Хрватска трага по 17-годишната Ана Кличкињиќ од местото Дичмо, и тоа уште од 24 февруари.

Информациите за исчезнувањето на Ана Кличкињиќ беа објавени на официјалната веб-страница на Нестали.хр, на која стои дека таа исчезнала на 23 февруари во Сплит.

Приказната денес доби неочекувано продолжение.

Имено, на YouTube се појави видео во траење од скоро девет минути, во кое се појавува Ана Кличкињиќ со човек кој се претставил како Анте.

Снимките сугерираат дека Ана и Анте се во добри односи.

„Доброволно си заминав од дома. Ова беше наша идеја и го решивме тоа заедно. Јас доброволно излегов од дома“, вели Ана на видеото.

Поголемиот дел од снимката е всушност еден монолог на Анте.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ЗАБАВА ВО БиХ: Човек пукал со митралез

(ВИДЕО) ЗАБАВА ВО БиХ: Човек пукал со митралез

Нема да нè примат во ЕУ, тврди Вучиќ

Нема да нè примат во ЕУ, тврди Вучиќ

Хрватите во просек заработуваат по 930 евра

Хрватите во просек заработуваат по 930 евра

ВАКЦИНАЦИЈАТА И МЕРКИТЕ ДАДОА РЕЗУЛТАТ - во Србија овој вторник 600 заразени помалку од претходниот

ВАКЦИНАЦИЈАТА И МЕРКИТЕ ДАДОА РЕЗУЛТАТ - во Србија овој вторник 600 заразени помалку од претходниот

СТРОГИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Кој ќе ја напушти плажата на која е пријавен ќе плати 300 евра и ќе биде протеран

СТРОГИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Кој ќе ја напушти плажата на која е пријавен ќе плати 300 евра и ќе биде протеран

ХАОС СО ВАКЦИНИТЕ ВО ХРВАТСКА! Граѓаните еден врз друг пред саемот во Загреб за да дојдат на ред

ХАОС СО ВАКЦИНИТЕ ВО ХРВАТСКА! Граѓаните еден врз друг пред саемот во Загреб за да дојдат на ред

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА, СТИГНАА ОД ОАЕ - во 93 отсто од случаите штити од потешки облици на корона, а еве дали има смртни исходи

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА КИНЕСКАТА ВАКЦИНА, СТИГНАА ОД ОАЕ - во 93 отсто од случаите штити од потешки облици на корона, а еве дали има смртни исходи

Даниел Митов од ГЕРБ е кандидат за премиер на Бугарија - Радев денеска ќе му го врачи мандатот

Даниел Митов од ГЕРБ е кандидат за премиер на Бугарија - Радев денеска ќе му го врачи мандатот

(ВИДЕО) ОПЕРИРАН Е ИТНО БОЈКО БОРИСОВ - од болница кажа кој е неговиот предлог за премиер

(ВИДЕО) ОПЕРИРАН Е ИТНО БОЈКО БОРИСОВ - од болница кажа кој е неговиот предлог за премиер