24 Септември, 2020
0.0673

Почит до семејството на донорот, но оваа фотографија е од Кина

Објавено во: Македонија 23 Мај, 2020

Слика која оригинална е направена во Кина и на која се гледа како медицински персонал сссе поклонува кон болнички кревет на кој очигледно има мртов пациент кружи денеска на социјалните мрежи. Со оваа фотографија наши граѓани и изразуваат почит на Емилија Динева, жената чие семесјтво одлучи нејзиното срце да бид едонирано по нејзината смрт. 

Динева и нејзиното семејство спасија три животи, затоа што освен срцето беа донирани и нејзините два бубрега и тие заслужуваат многу. За тоа благодари и цел медицински персонал. Сепак фотографијата која се споделува едноставно не е во Македонија, на болничкиот кревет не лежи Динева.

Оваа фотографија е од Кина и тоа се дознава со десеен клик на истата. на гугл има и повеќе фотографии од истата болничка соба во земјата во Азија, далеку од Скопје.

A.T.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ испорача неколку барања до власта, а денес имаме 183 нови заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ испорача неколку барања до власта, а денес имаме 183 нови заразени

Мицкоски: Oпозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител

Мицкоски: Oпозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител

Дурловски: Ќе се борам за политички прогонуваните, македонскиот код е неуништлив

Дурловски: Ќе се борам за политички прогонуваните, македонскиот код е неуништлив

Николовска: Власта упатува порака дека ќе има прочистување на оние кои нема да работат по нивен налог

Николовска: Власта упатува порака дека ќе има прочистување на оние кои нема да работат по нивен налог

Нека го чествува кој сака, вели Пендаровски за Гоце Делчев

Нека го чествува кој сака, вели Пендаровски за Гоце Делчев

СПОТОВИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДИЗВИКАЛЕ ДУШЕВНА БОЛКА КАЈ РУСКОВСКА: Aдвокатот на тужените вели тоа било сарказам

СПОТОВИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДИЗВИКАЛЕ ДУШЕВНА БОЛКА КАЈ РУСКОВСКА: Aдвокатот на тужените вели тоа било сарказам

Расте бројот на заразени, а има и пет починати од коронавирусот

Расте бројот на заразени, а има и пет починати од коронавирусот

Љубе Бошкоски се чувствува добро: Примам терапија уште неколку дена

Љубе Бошкоски се чувствува добро: Примам терапија уште неколку дена

Пендаровски: Ќе се скенираат операторите кои набавуваат чувствителни технологии

Пендаровски: Ќе се скенираат операторите кои набавуваат чувствителни технологии