13 Јули, 2020
0.0279

Почина Горан Пандев, најголемиот навивач на „Академија Пандев“

Објавено во: Македонија 31 Мај, 2020

На 28-годишна возраст почина Горан Пандев, познат како Гокче, најверниот навивач на ФК „Академија Пандев“ кој има исто име и презиме со сопственикот на клубот и капитен на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев.

„Со голема тага и жалост ја примивме веста за нашиот верен поддржувач со исто име и презиме со нашиот сопственик Горан Пандев. Гокче беше присутен на секој домашен и гостински натпревар на ФК Академија Пандев, а беше и голем пријател на безброј спортисти и спортски работници. Почивај во мир Гокче, никогаш нема да бидеш заборавен“, објавија на Фејсбук страната на прволигашот ФК „Академија Пандев“.Можеби ќе ве интересира

Штрковите гнезда во Стојаково се атракција за странците

Штрковите гнезда во Стојаково се атракција за странците

ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ПОСИЛЕН ЕСЕНСКИ БРАН: Регионални Ковид-центри за болните од корона вирусот

ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ПОСИЛЕН ЕСЕНСКИ БРАН: Регионални Ковид-центри за болните од корона вирусот

Повредени седум мигранти и две штипјанки

Повредени седум мигранти и две штипјанки

ПРЕД ЗАКОНОТ ЌЕ ОДГОВАРА СЕКОЈ ШТО СЕ ОГРЕШИЛ - порака од Мицкоски

ПРЕД ЗАКОНОТ ЌЕ ОДГОВАРА СЕКОЈ ШТО СЕ ОГРЕШИЛ - порака од Мицкоски

НЕМА ВЕЌЕ ЗЕМАЈ ПЛАТА, КЛАТИ ВРАТА - Заев ветува дека ќе ја среди администрацијата

НЕМА ВЕЌЕ ЗЕМАЈ ПЛАТА, КЛАТИ ВРАТА - Заев ветува дека ќе ја среди администрацијата

Богојески: Македонски концепт е единствена и уникатна понуда која гарантира промена на власта

Богојески: Македонски концепт е единствена и уникатна понуда која гарантира промена на власта

НЕ СУМ ИМАЛ ТАЈНИ ДОГОВОРИ СО МИЈАЛКОВ, ТОЈ НАЈДОЛГО БЕШЕ ВО ПРИТВОР - Заев за снимките

НЕ СУМ ИМАЛ ТАЈНИ ДОГОВОРИ СО МИЈАЛКОВ, ТОЈ НАЈДОЛГО БЕШЕ ВО ПРИТВОР - Заев за снимките

ШТО САКА ДА ПОРАЧА ДУИ - не жалат што соработувале со СДСМ и се надеваат дека ќе продолжат

ШТО САКА ДА ПОРАЧА ДУИ - не жалат што соработувале со СДСМ и се надеваат дека ќе продолжат

НЕКОИ БАЗЕНИ И ПЛАЖИ РАБОТЕА ТУРБО - по кои протоколи?

НЕКОИ БАЗЕНИ И ПЛАЖИ РАБОТЕА ТУРБО - по кои протоколи?