26 Август, 2019
0.0194

По повисоки цени возачите ќе полнат бензин и дизел од полноќ

Објавено во: Економија 15 Јули, 2019

Понеделнички Регулаторната комисија за енегетика одлучува дали ќе се зголемат или намалат цените на горивата во земјава.

Регулаторна денес одлучи бензините да поскапат за 1,5 денари, а дизелот и екстра лесното гориво да имат поскапа цена за еден денар.

По полноќ, возачите ако точат ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе го платат 70,50 денари за еден литар, додека ЕУРОСУПЕР БС- 98 ќе го точат за цена од 72,50 денари за литар.

Дизелот од полноќ ќе се продава по цена од 62 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство за 51,50 денари за еден литар.

Исто така и цената на мазутот од ноќеска по полноќ ќе се зголеми и ќе се продава за 36,081 денар.

Можеби ќе ве интересира

Министерот за транспорт и врски ги повика градоначалниците да се подготват за секундарна гасификација

Министерот за транспорт и врски ги повика градоначалниците да се подготват за секундарна гасификација

Граѓаните скенираат фискални, но како ќе знаат колку пари треба да добијат назад?

Граѓаните скенираат фискални, но како ќе знаат колку пари треба да добијат назад?

Кој ќе седне во министерската фотелја за странски инвестиции?

Кој ќе седне во министерската фотелја за странски инвестиции?

ЕУ подготвува економски напад на САД: Ќе настрадаат гиганти како Фејсбук и Гугл

ЕУ подготвува економски напад на САД: Ќе настрадаат гиганти како Фејсбук и Гугл

За колку ќе пораснат пензиите

За колку ќе пораснат пензиите

ПРЕДЛОЖЕНА ЗА НАСЛЕДНИЧКА НА ТЕВДОВСКИ: Нина Ангелковска ќе управува со парите на граѓаните

ПРЕДЛОЖЕНА ЗА НАСЛЕДНИЧКА НА ТЕВДОВСКИ: Нина Ангелковска ќе управува со парите на граѓаните

Колку пари има во посредувањето за работа на брод?

Колку пари има во посредувањето за работа на брод?

Тркалезна маса на тема: „ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО КАКО ИМПЕРАТИВ ЗА СТАБИЛНИ И ПРЕДВИДЛИВИ УСЛОВИ ЗА ВОДЕЊЕ БИЗНИС“

Тркалезна маса на тема: „ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО КАКО ИМПЕРАТИВ ЗА СТАБИЛНИ И ПРЕДВИДЛИВИ УСЛОВИ ЗА ВОДЕЊЕ БИЗНИС“

Промени во органите на управување и раководење на Силк Роуд банка

Промени во органите на управување и раководење на Силк Роуд банка