31 Мај, 2020
0.0424

По 17 дена, Филипче реши да одмори

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 28 Март, 2020

Министерот за здравство Венко Филипче по 17 дена денеска одлучи да одмори и да не одржува прес-конференција за јавноста.

Според владината агенда, последен ден кога Филипче паузирал од своите прес-конференции, кои во меѓувреме станаа мошне популарни за јавноста и ги следеа во живо, било на 10 март.

Филипче редовно започна да ја алармира јавноста со препораките, мерките и евиденциите на заболени од корона вирусот на 26 февруари.

Според најавите, министерот пред јавноста ќе одговара во текот на утрешниот ден. 

Можеби ќе ве интересира

Шестмина позитивни од два фудбалски клуба од Тетово: Ренова и Шкендија без тренинзи

Шестмина позитивни од два фудбалски клуба од Тетово: Ренова и Шкендија без тренинзи

Дури 62 новозаболени, уште двајца починаа: Скопје жариште

Дури 62 новозаболени, уште двајца починаа: Скопје жариште

Потпретседателот за СДСМ, жена му и ќерката позитивни на Ковид-19

Потпретседателот за СДСМ, жена му и ќерката позитивни на Ковид-19

Спасовски: Ако се пресмета, изборите треба да се одржат на 5 јули

Спасовски: Ако се пресмета, изборите треба да се одржат на 5 јули

Шефот на кризниот штаб најавува раст на бројот новозаболени денеска

Шефот на кризниот штаб најавува раст на бројот новозаболени денеска

Канада ни донира 250.000 долари

Канада ни донира 250.000 долари

Почина Горан Пандев, најголемиот навивач на „Академија Пандев“

Почина Горан Пандев, најголемиот навивач на „Академија Пандев“

ПОЛА - ПОЛА: Ако сте купиле велосипед годинава аплицирајте за субвенција

ПОЛА - ПОЛА: Ако сте купиле велосипед годинава аплицирајте за субвенција

Полицијата фатила 673 лица без маски

Полицијата фатила 673 лица без маски