06 Јули, 2020
0.0717

По 100 евра за секој граѓанин: Во Србија почна, можна е парична помош и во земјава

Објавено во: Балкан 13 Мај, 2020

Владата на Србија ја објави адресата на која граѓаните ќе треба да се пријават за да добијат по 100 евра како помош.

Пријавувањето почнува прво на маил, а од петок тоа ќе може да се стори преку кол-центар. Можноста за пријава ќе трае до 5 јуни.

Уплатата инаку почнува веднаш уште во петок и тоа з апензионерите и за корисниците на социјална парична помош категории кои не мора да се пријавуваат.

Во Македонија имаше најави дека е можно семејство да добива по 10.000 денари парична помош, што лидерот на СДСМ го потврди.

Можеби ќе ве интересира

ПЛЕНКОВИЌ СЕ ОБРАТИ НА ПОЛНОЌ: ХДЗ победи на изборите во Хрватска

ПЛЕНКОВИЌ СЕ ОБРАТИ НА ПОЛНОЌ: ХДЗ победи на изборите во Хрватска

Петмина починати биле ставани на ист респиратор: Истрага на Инфективна клиника во Косово

Петмина починати биле ставани на ист респиратор: Истрага на Инфективна клиника во Косово

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците

Јанковиќ: Загрижен сум, ништо од овој вирус не може да се предвиди

Јанковиќ: Загрижен сум, ништо од овој вирус не може да се предвиди

Во Србија се затвораат сите џамии

Во Србија се затвораат сите џамии

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал својата мајка

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал својата мајка

Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

Во Албанија заразени 110 деца, помлади луѓе се потешко се борат со вирусот

Маски ќе носиме до следната пролет: Летото беспомошно за коронавирусот

Маски ќе носиме до следната пролет: Летото беспомошно за коронавирусот

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија

(ВИДЕО) ЛЕТАА ЛИМЕНИ ПОКРИВИ: Силно невреме во Србија