16 Октомври, 2021
0.0288

Пет шишиња текила 3.000 евра, цела фискална 13.000 евра: Сметка од клуб во Хвар го шокираше регионот

Објавено во: Стил 14 Август, 2021

На социјалните мрежи се појави сметка издадена во ресторан на Хвар, а ја пренесе Пословни дневник.

Гости во еден познат локал, се гледа во сметката потрошиле вкупно 13.000 евра за пијалоци. Впрочем наплатени се околу сто илјади куни, а најмногу пари „отишле“ за пет шишиња текила Дон Хулио Анехо, дури 24 илјади куни (3.120 евра). Покрај текила, во фактурата пишува дека нарачале шише скап коњак, неколку шишиња шампањ, коктели, но и вода.


Додека сметаката се споделува поделени се мислењата декаи окрај тоа што навистина многу се пиело, сепак и цените се многу високи. Особено во познатите локали во Хрватска

Можеби ќе ве интересира

Ова е Македонката која се омажи за еден од најпознатите холивудски актери и режисери: Убавицата Соња Магденовска од Тетово

Ова е Македонката која се омажи за еден од најпознатите холивудски актери и режисери: Убавицата Соња Магденовска од Тетово