09 Јули, 2020
0.0514

Пендаровски не може да поверува што се случи со Јанева

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

Шефот на државата, Стево Пендаровски вечерва во Отворено на ТВ 24 изјави дека не може да поверува дека поранешната јавна обвинителка, Катица Јанева која имаше историска шанса да се справи со криминалот, ја прокоцка шансата. 

Вели дека таа имала голема поддршка и од меѓународната заедница, историска шанса во историски момент, но не ја искористила. 

Пендаровски вели дека за идните избори граѓаните ќе одлучат кому да му ја дадат довербата врз основа на тоа дали џебот им е полн, но рече дека ќе имаат и предвид дека ако некој спречил да се крадат милиони евра. 

Претседателот изјави дека францускиот претседател, Емануел Макрон со него на средбата во Париз, не бил дециден дали во Загреб на пролет Македонија може да добие датум за преговори. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ РАЗГОВОРОТ СО ЛАЖНАТА ГРЕТА: Заев се сложува дека Макрон е ужасен

(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИ РАЗГОВОРОТ СО ЛАЖНАТА ГРЕТА: Заев се сложува дека Макрон е ужасен

Од утре е задолжителен ПЦР тест за влез во Македонија

Од утре е задолжителен ПЦР тест за влез во Македонија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Коронавирусот однесе осум животи, нови 163 заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Коронавирусот однесе осум животи, нови 163 заразени

(ВИДЕО) Никола Димитров ги повика граѓаните да гласаат, ако не тоа ќе биде бело знаме за правдата

(ВИДЕО) Никола Димитров ги повика граѓаните да гласаат, ако не тоа ќе биде бело знаме за правдата

Атиџе Муратова ја сними својата прва студиска песна

Атиџе Муратова ја сними својата прва студиска песна

ГДУ бараат затворање на најголемиот загадувач на воздухот во Кочани

ГДУ бараат затворање на најголемиот загадувач на воздухот во Кочани

Порнографски содржини со девојки и жени од гевгелиско се ширени на социјални мрежи

Порнографски содржини со девојки и жени од гевгелиско се ширени на социјални мрежи

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИТЕ, АМА И НА ОЗДРАВЕНИТЕ - 163 заразени и осум починати денеска

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИТЕ, АМА И НА ОЗДРАВЕНИТЕ - 163 заразени и осум починати денеска

Македонски концепт до бизнис заедницата: Нашата програма содржи одржливи економски политики на краток и среден рок

Македонски концепт до бизнис заедницата: Нашата програма содржи одржливи економски политики на краток и среден рок