28 Јануари, 2020
0.0166

ПАТУВАА КОН КОПАОНИК, ПА ПРЕЖИВЕАЈА ТЕШКА НЕСРЕЌА: Каква е состојбата на повредените ?

Објавено во: Мои пари 08 Декември, 2019

Можната причина за незгодата во која 26 патници се повредени допрва се утврдува.

Македонски туристи за малку ќе настрадаа патувајќи кон Копаоник кога автобус излета од патот и се преврте на страна на автопатот Блаце – Белољин кој е во фаза на реконструкција во соседна Србија.

За среќа нема жртви а повредените веднаш беа згрижени во болницата во Прокупље.

Според официјалните информации сите се во добра здравствена состојба и се упатени дома со друг автобус.

Единствената патничка која е со посериозни повреди на пршлените на кичмата заврши на Неврохирургија во Ургентниот центар во Ниш.

Патниците кои биле околу средовечна возраст оделе на еднодневна екскурзија

Тој сообраќал кон Копаоник до каде превезувал патници на еднодневна екскурзија.


ФОТО: Принтскрин-јутјуб

Можеби ќе ве интересира

Започна продажбата на новите премиум безжични слушалки HUAWEI FREEBUDS 3 во Северна Македонија

Започна продажбата на новите премиум безжични слушалки HUAWEI FREEBUDS 3 во Северна Македонија

Филип Морис Интернешнел добитник на наградата за најиновативна компанија за 2020 година

Филип Морис Интернешнел добитник на наградата за најиновативна компанија за 2020 година

Како да изберете и како правилно да поставите детско седиште во автомобил?

Како да изберете и како правилно да поставите детско седиште во автомобил?

Скопскиот стартап DishWish ќе Ве храни здраво додека сте на работа или дома!

Скопскиот стартап DishWish ќе Ве храни здраво додека сте на работа или дома!

Водата во Скопје безбедна за пиење

Водата во Скопје безбедна за пиење

За Мерка 3 од ИПАРД Програмата 2014-2020 утре ќе се зборува во Кочани, а во петок во Богданци

За Мерка 3 од ИПАРД Програмата 2014-2020 утре ќе се зборува во Кочани, а во петок во Богданци

Нова локација на експозитурата на Силк Роуд Банка во Кавадарци

Нова локација на експозитурата на Силк Роуд Банка во Кавадарци

На две улици утре ќе нема вода

На две улици утре ќе нема вода

Скопје викендов беше домаќин на меѓународниот ракометен турнир „КЛ7 2020“, Металург и КЛ7 први лауреати

Скопје викендов беше домаќин на меѓународниот ракометен турнир „КЛ7 2020“, Металург и КЛ7 први лауреати