29 Март, 2020
0.0222

Ова видео го отсликува ужасот во Австралија: Се возите додека околу вас беснеат пожари

Објавено во: Свет 17 Јануари, 2020

Пожарникарите деноноќно се борат да запрат околу 150 пожари во државата Нов Јужен Велс во Австралија, а од почетокот на избивањето на огнената стихија во ноември, загинаа најмалку четири лица, уништени се повеќе од 2000 домови.

Раша тудеј објави видео снимка како изгледа кога со автомобил се возите низ Австралија додека околу вас беснеат пожари.

Снимката открива со каков ужас се соочува таа земја.


Имено, силни бури со грмотевици и силен дожд, а понекаде и град погодиле поедини делови од Австралија која повеќе месеци се бори со пожарите кои целосно опустошија делови од таа земја.

Иако бурите би можеле да им ја донесат потребната помош на пожарникарите, метеоролозите велат дека уште не е сигурно дали дождот ќе падне таму каде е најпотребен и дали ќе биде доволен.

Можеби ќе ве интересира

Драматични фотографии од молитвата на Папата Франциск

Драматични фотографии од молитвата на Папата Франциск

Хрватскиот имунолог: Коронавирусот е само хистерија

Хрватскиот имунолог: Коронавирусот е само хистерија

Првата пациентка заразена со корона вирус: Требаше да се алармира порано

Првата пациентка заразена со корона вирус: Требаше да се алармира порано

Шпанија повлече 9000 брзи тестови за Ковид-19 произведени во Кина како „несигурни“

Шпанија повлече 9000 брзи тестови за Ковид-19 произведени во Кина како „несигурни“

Германија со неверојатна помош од 50 милијарди евра за самовработените и уметниците

Германија со неверојатна помош од 50 милијарди евра за самовработените и уметниците

ЦРН ДЕН ЗА ИТАЛИЈА: Починаа скоро 1.000 луѓе

ЦРН ДЕН ЗА ИТАЛИЈА: Починаа скоро 1.000 луѓе

ШТО КАЖА НОБЕЛОВЕЦОТ КОЈ ТОЧНО ГО ПРЕДВИДЕ ШИРЕЊЕТО: Во следните два месеци ризикот од смрт е удвоен, но не е страшно

ШТО КАЖА НОБЕЛОВЕЦОТ КОЈ ТОЧНО ГО ПРЕДВИДЕ ШИРЕЊЕТО: Во следните два месеци ризикот од смрт е удвоен, но не е страшно

Британскиот премиер Џонсон позитивен на коронавирус

Британскиот премиер Џонсон позитивен на коронавирус

Попушта ли Германија пред налетот на пандемијата?

Попушта ли Германија пред налетот на пандемијата?