15 Август, 2020
0.0259

Отворена сезоната „дишење на шкрги“: Загадениот воздух му се врати на Скопје

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

Метрополата утринава се гуши. Скопје почна да дише на шкрги и полека се враќа на листата најзагадени градови во светот.

Ректорат, Карпош, Гази Баба, ова вторничко утро ја надминаа дозволената граница на ПМ10 честици.

Нивото го надминува просекот и во Ѓорче Петров, Тетово но загадена е и Струмица.

Препораки од надлежните засега не се издадени а вие ако излегувате од дома заштитете се со маски.

Можеби ќе ве интересира

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Груби: Лажните вести произведени од албанската опозиција ги поткопуваат преговарачките позиции на ДУИ

Груби: Лажните вести произведени од албанската опозиција ги поткопуваат преговарачките позиции на ДУИ

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Уште нема договор за Влада, а Трифун Костовски најави дека ќе тужи

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Уште нема договор за Влада, а Трифун Костовски најави дека ќе тужи

СДСМ демантира дека со ДУИ договориле премиер

СДСМ демантира дека со ДУИ договориле премиер

Долго се држеше, но сега Пехчево има два активни случаи на коронавирус

Долго се држеше, но сега Пехчево има два активни случаи на коронавирус

Има договор за премиер?

Има договор за премиер?

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи

Институтот за јавно здравје денес регистрира намален број на активни случаи

КОВИД СОСТОЈБА: Нови 160 заразени, 3 починати и 368 оздравени пациенти

КОВИД СОСТОЈБА: Нови 160 заразени, 3 починати и 368 оздравени пациенти

Еве кој ќе може да влезе во Грција без тест

Еве кој ќе може да влезе во Грција без тест