08 Јули, 2020
0.0330

Отворен најголемиот трговски центар во Шпанија

Објавено во: Економија 04 Октомври, 2012

Британските компании за инвестирање во имот „British Land“ и „Orion Capital Managers“ вчера го отворија најголемиот моден трговски центар во Шпанија, кој се наоѓа во комплексот Пуерто Венеција. Центарот зафаќа површина од 130 илјади квадратни метри, а може да прими 2,2 милиони посетители истовремено, како дел од комплексот Порто Венеција. Овој трговски центар е единствениот во кој се застапени сите 9 марки од Индитекс групацијата, Бершла, Масимо Дути, Ојшо, Пул&Бер, Страдивариус, Лефтис, Утерк, Зара и Зара Хоум, кои зафаќаат 6 500 метри квадратни од центарот. Во склоп на понудата на Пуерто Венеција влегува отвореното лизгалиште на мраз, алпинистичка карпа за авантуристите, повеќе ресторани, кафулиња и барови. За 3Д киното е обезбеден простор од 4300 квадратни метри, а на пролет се најавува пуштање во употреба на 3000 м2 надворешен авантуристички парк.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ вети повисоки плати и пензии

СДСМ вети повисоки плати и пензии

Jaнушев вети дека со нови работни места ќе ги задржат младите

Jaнушев вети дека со нови работни места ќе ги задржат младите

КРИЗАТА СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО: Извозот „паднал“ за повеќе од 27 отсто

КРИЗАТА СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО: Извозот „паднал“ за повеќе од 27 отсто

33.487 ДЕНАРИ: Toлку се минималните трошоци на едно четиричлено семејство

33.487 ДЕНАРИ: Toлку се минималните трошоци на едно четиричлено семејство

САМО 15.000 ЗА БАЛКАНОТ: Германија го ограничува бројот на работни визи

САМО 15.000 ЗА БАЛКАНОТ: Германија го ограничува бројот на работни визи

ЖИВОТОТ СТАНУВА СЕ ПОСКАП - во јуни повисоки цени на овошјето и течните горива за домаќинствата

ЖИВОТОТ СТАНУВА СЕ ПОСКАП - во јуни повисоки цени на овошјето и течните горива за домаќинствата

ФОТО: Купувам домашно - министерката Ангеловска појадува во својот кабинет

ФОТО: Купувам домашно - министерката Ангеловска појадува во својот кабинет

Заев ќе ги донесе ИКЕА и Блекстоун, Мицкоски најави три големи странски инвестиции

Заев ќе ги донесе ИКЕА и Блекстоун, Мицкоски најави три големи странски инвестиции

Лукаревска: ДДВ во угостителството 10 отсто, за занаетчиите 5 проценти

Лукаревска: ДДВ во угостителството 10 отсто, за занаетчиите 5 проценти