20 Октомври, 2020
0.0183

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

Објавено во: Балкан 21 Септември, 2020

Брзата помош од Вршац пријавила во полиција дека едномесечно бебе е пронајдено мртво во куќа во селото Загајица, пренесуваат медиумите.

Според нив, дежурниот лекар за брза помош ја констатирал смртта и утврдил дека нема повреди на телото што би индицирало дека станува збор за насилна смрт, но сепак, обдукцијата утврдила дека смртта е насилна.

Заменик-обвинителот во Панчево нареди обдукција на телото, со што се утврди дека смртта на бебето е насилна и дека се случила поради насилно механичко задушување, пренесуваат медиумите.

За случајот е известен дежурниот заменик на Вишото јавно обвинителство во Панчево, кој наредил да му бидат доставени последните сознанија од обдукцијата, по што ќе бидат преземени понатамошни постапки.

Медиумите јавуваат дека таткото на детето има 28, а мајката 17 години.

Можеби ќе ве интересира

За прв пат од Втората светска војна воведуваат полициски час

За прв пат од Втората светска војна воведуваат полициски час

Красимир Каракачанов е во самоизолација, а со заразено лице контактирал и Радев

Красимир Каракачанов е во самоизолација, а со заразено лице контактирал и Радев

ОД УТРЕ: Полициски час во пет црногорски градови

ОД УТРЕ: Полициски час во пет црногорски градови

НЕБОЈША КАТИЌ: За време на пандемијата се случува невидена прераспределба на богатството - добиваат богатите

НЕБОЈША КАТИЌ: За време на пандемијата се случува невидена прераспределба на богатството - добиваат богатите

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Познатиот трговски центар Ушче во Белград како на крими филм - еве како било пукано во млад човек

Карантин и во северна Грција

Карантин и во северна Грција

Во Хрватска и во БиХ црни статистики: Есенскиот бран на ковид зема се поголем замав

Во Хрватска и во БиХ црни статистики: Есенскиот бран на ковид зема се поголем замав

ЗАТВОРААТ ГРАДОВИ: Eдна од балканските земји го враќа карантинот

ЗАТВОРААТ ГРАДОВИ: Eдна од балканските земји го враќа карантинот