07 Март, 2021
0.0326

Од лични причини новинарката Душица Мрѓа ќе паузира од емисијата 24 Анализа

Објавено во: Македонија 23 Јануари, 2021

Познатата и долгогодишна новинарка Душица Мрѓа најави преку фејсбук дека ќе паузира од својата емисија, која на телевизијата 24 оди секој четврток, од исклучиво лични причини. 

„Почитувани гледачи,почитувани соработници,почитувани колеги,сакам да Ве известам дека извесен период, поради исклучиво лични причини, ќе паузирам од 24 Анализа. Сакам од срце да се заблагодарам за досегашната доверба на гледачите,на поддржувачите и на критичарите.

Вие сте мојата сила. Им благодарам и на соработниците и на колегите. Но,особено сакам да се заблагодарам на сопственичкиот и на менаџерскиот тим на ТВ 24 за сета помош,разбирање и поддршка.

Се надевам и посакувам што побргу да Ви посакам добровечер и добредојде од "моето" студио, во "мојата" 24 Анализа, дотогаш мојот четврток има достојна замена.

Се гледаме,наскоро!“, напиша Мрѓа на својот фејсбук профил. 

Можеби ќе ве интересира

НОВИ 31 ПАЦИЕНТ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ - почна со работа и модуларната болница

НОВИ 31 ПАЦИЕНТ СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ - почна со работа и модуларната болница

Короната може да направи обилни крварења во стомакот, докторите да не ги потценуваат овие симптоми, бара лекарската комора

Короната може да направи обилни крварења во стомакот, докторите да не ги потценуваат овие симптоми, бара лекарската комора

(ФОТО) ВО ДВЕ ДРАМАТИЧНИ АКЦИИ - МВР пресече два меѓународни канали на дрога, запленени над половина тон марихуана

(ФОТО) ВО ДВЕ ДРАМАТИЧНИ АКЦИИ - МВР пресече два меѓународни канали на дрога, запленени над половина тон марихуана

Германската Vamed и француската Bouygues construction треба да дадат една понуда за изградба на новиот клинички центар - Филипче ја повика опозицијата да не блокира

Германската Vamed и француската Bouygues construction треба да дадат една понуда за изградба на новиот клинички центар - Филипче ја повика опозицијата да не блокира

НЕ МОЖАМ НИКАКО ДА СЕ ОПРЕДЕЛАМ, ОСВЕН КАКО МАКЕДОНЕЦ - Љубчо Георгиевски ова им го кажал и на Бугарите

НЕ МОЖАМ НИКАКО ДА СЕ ОПРЕДЕЛАМ, ОСВЕН КАКО МАКЕДОНЕЦ - Љубчо Георгиевски ова им го кажал и на Бугарите

Имаме речиси три пати повеќе активни случаи на коронавирусот од Хрватска

Имаме речиси три пати повеќе активни случаи на коронавирусот од Хрватска

АКО САКААТ НЕКА СИ СЕ ЗЕМАТ, НИЕ НА ТАКВА СВАДБА НЕ ОДИМЕ - ова е пораката од Горан Милевски, коалициониот партнер на Заев

АКО САКААТ НЕКА СИ СЕ ЗЕМАТ, НИЕ НА ТАКВА СВАДБА НЕ ОДИМЕ - ова е пораката од Горан Милевски, коалициониот партнер на Заев

Затворена чајџилница во Куманово, ќе биде поднесена кривична пријава

Затворена чајџилница во Куманово, ќе биде поднесена кривична пријава

ВИДНИ ВМРОВЦИ СО ПОДДРШКА ЗА ЛИДЕРОТ МИЦКОСКИ - му порачаа побрзо да закрепне и да не се предава

ВИДНИ ВМРОВЦИ СО ПОДДРШКА ЗА ЛИДЕРОТ МИЦКОСКИ - му порачаа побрзо да закрепне и да не се предава