07 Март, 2021
0.0246

Од коронавирус почина легендарниот американски ТВ водител Лери Кинг

Објавено во: Свет 23 Јануари, 2021

Легендарниот Лери Кинг, американски телевизиски водител, почина на 87-годишна возраст. Тој беше хоспитализиран во медицинскиот центар Седарс-Синај во Лос Анџелес со симптоми на коронавирус.

Ова следува откако претходно бил хоспитализиран во една болница во Лос Анџелес со симптоми на ковид.

Веста за смртта ја објавија од неговото продукциско студи „Ора Меда“.

Кинг беше ветеран на амерканската радиодифузија, најпоснат по своите интервјуа со славни личности од сите сфери на животот.

Во тоекот на својата кариера направил над 60 илјади интервјуа.

Меѓу нив, сите американски претседатели од 1974 година наваму, светски лидери како Владимир Путин и Јасер Арафат, но и славни ѕвезди како Френк Синатра, Марлон Брандо и Барбара Стрејсенд.

Можеби ќе ве интересира

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ОХРАБРУВАЧКИ: Компанијата Мерк работи на орален лек против ковид 19

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ОХРАБРУВАЧКИ: Компанијата Мерк работи на орален лек против ковид 19

Холандски весници: Руски и кинески хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови

Холандски весници: Руски и кинески хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови

ИМАТЕ ЛИ 500 ДОЛАРИ - повелете да си купите вакцина на црниот пазар

ИМАТЕ ЛИ 500 ДОЛАРИ - повелете да си купите вакцина на црниот пазар

ЈА ДОНЕСОВ ФОТОГРАФИЈАТА БИДЕЈЌИ СУМ ГОРД НА НЕГО - аргентински градоначалник се вакцинираше со слика на Путин

ЈА ДОНЕСОВ ФОТОГРАФИЈАТА БИДЕЈЌИ СУМ ГОРД НА НЕГО - аргентински градоначалник се вакцинираше со слика на Путин

РАДИОАКТИВНА ПРАШИНА СТИГНА ВО ЕВРОПА - 60 години по тестот на атомската бомба дојде како бумеранг

РАДИОАКТИВНА ПРАШИНА СТИГНА ВО ЕВРОПА - 60 години по тестот на атомската бомба дојде како бумеранг

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА НАЈЛОШОТО ПОМИНА - СЗО вели дека уште не е време за опуштање

НЕ Е ТОЧНО ДЕКА НАЈЛОШОТО ПОМИНА - СЗО вели дека уште не е време за опуштање

КОНЦЕРТ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ - како Израел слави што ја добива битката против ковид 19

КОНЦЕРТ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ - како Израел слави што ја добива битката против ковид 19

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот

Израел прогласи победа над коронавирусот, но лекарите се плашат од новите соеви

Израел прогласи победа над коронавирусот, но лекарите се плашат од новите соеви