19 Ноември, 2019
0.0194

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

Објавено во: Стил 06 Ноември, 2019

Во младоста купував готови слики од продавачите пред стара НАМА, или екс Стоковна куќа и врз нив сликав, ако немав платно во моментот – вели Секуловска

Новинарката Билјана Секуловска, меѓу пријателите позната и како Ива, е една од ретките јавни личности со јасно дефиниран имиџ. Нејзината уметничка, лежерна па и боемска страна која деновиве испливува на виделина,  е вистинско изненадување за публиката која ја познава  по нејзиниот отсечен дури и бруталенновинарски стил. Имено, Ива слика на стакло, порцелан, керамика и секоја предмет што ќе и`  се види како податен за пребојување.

Како што вели самата, луѓето што добро ја познаваат не се изненадени од нејзините уметнички изблици, бидејќи нејзиниот дом преполн со книги, слики и антиквитети, сам по себе е мало уметничко дело.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски