31 Јануари, 2023
0.0260

Нови „крвави пакети“ стигнаа во две украински амбасади

Објавено во: Свет 06 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

„Крвави пакети“ пристигнале во украинските амбасади во Данска и Романија.  Информацијата ја потврди шефот на украинската дипломатија, Дмитро Кулеба. 

Ова не е првпат. Украинските амбасади во неколку европски држави на крајот на минатата недела добија пакети со животински очи. Никој не презеде одговорност за испраќањето на пакетите.

Минатата недела во Амбасадата на Украина во шпанската престолнина Мадрид стигнало писмо-бомба. Слични експлозивни писма се испратени и до други институции во Шпанија, вклучително и амбасадата на САД, Министерството за одбрана и компанија за оружје што произведува ракетни фрлачи, донирани на Украина.

Чешката полиција пред неколку дена ја блокираше улицата во градот Брно каде се наоѓа конзулатот на Украина, откако беше откриена сомнителна пратка.

Можеби ќе ве интересира

Мандатот истекува во септември: Дали жена ќе го наследи Столтенберг на местото шеф на НАТО?

Мандатот истекува во септември: Дали жена ќе го наследи Столтенберг на местото шеф на НАТО?

СЕ ПОЈАВИ ПРИ ВУЛКАНСКА ЕРУПЦИЈА И ГО СНЕМА: Ова е островот кој откри многу мистерии

СЕ ПОЈАВИ ПРИ ВУЛКАНСКА ЕРУПЦИЈА И ГО СНЕМА: Ова е островот кој откри многу мистерии

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Погледнете ја хит снимката на шеикот кој збесна поради Роналдо: „Му дадов 200 милиони, а тој само кажува...“ ВИДЕО

Која земја е најкорумпирана во Европа?

Која земја е најкорумпирана во Европа?

Се ближи ли крајот на пандемијата на коронавирусот?

Се ближи ли крајот на пандемијата на коронавирусот?

ЗА СТРУЈА 600 ЕВРА МЕСЕЧНО, КИРИЈА 1500! Србинот Драган раскажа како се живее во Норвешка

ЗА СТРУЈА 600 ЕВРА МЕСЕЧНО, КИРИЈА 1500! Србинот Драган раскажа како се живее во Норвешка

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

Слика која ја нашле на фарма ја продале за милионска сума

Слика која ја нашле на фарма ја продале за милионска сума

АКО СТЕ ВО ИСТАНБУЛ, ВНИМАВАЈТЕ: Можно се напади на места каде се шетаат западните туристи

АКО СТЕ ВО ИСТАНБУЛ, ВНИМАВАЈТЕ: Можно се напади на места каде се шетаат западните туристи