13 Јули, 2020
0.0269

Нови информации за Евровизија 2020: Донесено алтернативно решение

Објавено во: Стил 16 Април, 2020

Откако на 18 март официјално беше соопштено дека се откажува Евровизија 2020, после цел месец потрага по алтернативно решение, денес е донесена нова одлука:

За точно еден месец 46 радиодифузери ќе емитуваат #Eurovision: Europe Shine A Light! 

Во сооштението стои дека по откажувањето на натпреварот за песна на Евровизија 2020 година, ЕБУ и нејзините холандски членови НПО, НОС и АВРОТРОС потврдија дека ќе емитуваат Евровизија со Големото финале во сабота на 16 мај.

Целиот текст на Женски магазин, овде.

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?