03 Август, 2021
0.0182

Нептун подари 20 Fuego смарт телевизори за да се гледа Македонија на Европско

Објавено во: Мои пари 14 Јуни, 2021

20 Fuego смарт телевизори од страна на Фудбалската федерација на Македонија беа донирани низ Скопје и другите градови во Македонија, со цел секој да има можност да го гледа настапот на фудбалерите на ЕВРО шампионатот. Fuego телевизорите беа доставени таму каде што нема услови од технички причини, низ Скопје и другите градови во Република Македонија на повеќе болници, домови за деца, рехабилитациони центри, противпожарни единици, полициски станици.

Македонските фудбалери ја имаат нашата огромна поддршка и продолжуваме да ги бодриме за победа на следните натпревари!


ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Македонски Телеком со раст во првото полугодие и континуирана модернизација на мрежата

Македонски Телеком со раст во првото полугодие и континуирана модернизација на мрежата

Oкта има позитивни оперативни резултати и висока профитабилност во услови на континуиран раст на меѓународните цени на горивата

Oкта има позитивни оперативни резултати и висока профитабилност во услови на континуиран раст на меѓународните цени на горивата

ИутеКредит Македонија со поддршка за младиот математичар Дамјан Давков

ИутеКредит Македонија со поддршка за младиот математичар Дамјан Давков

Животното осигурување – вистински мудра одлука

Животното осигурување – вистински мудра одлука

Галичник Филм Фестивал – свој на своето!

Галичник Филм Фестивал – свој на своето!

Француски Orange ќе ја промовира 5G опремата на Huawei во Африка

Француски Orange ќе ја промовира 5G опремата на Huawei во Африка

Кире и Едина советуваат – Како во летните горештини?

Кире и Едина советуваат – Како во летните горештини?

Го тестиравме Huawei Watch 3 Pro - Турбо смарт часовник, со мега батерија, идеален за летна авантура и навремени нотификации

Го тестиравме Huawei Watch 3 Pro - Турбо смарт часовник, со мега батерија, идеален за летна авантура и навремени нотификации

Награда за „Врба“ во Њујорк

Награда за „Врба“ во Њујорк