16 Мај, 2021
0.0194

Неограничена количина вода, донација од Кожувчанка!

Објавено во: Мои пари 08 Април, 2021

Кожувчанка ДОО од Кавадарци е Компанија која секогаш се грижи за општеството во кое живееме, за своите сограѓани и ценети потрошувачи, секогаш помагајќи онаму каде што е најпотребно.  Така, во последната година откако започна пандемијата, Кожувчанка ДОО донира Природна вода Изворска на голем број Клиники и Ковид центри насекаде во нашата држава.  Сега, чест ни е што можеме да помогнеме повторно, горди и на оваа наша соработка со Министерството за здравство со коенаправивме договор за донација на НЕОГРАНИЧЕНА количина на вода Изворска потребна на сите вакцинални пунктови во државата, вклучувајќи го и најголемиот во Арената “Борис Трајковски” во Скопје., изјавија од Компанијата.

 

Во овие тешки моменти Кожувчанка од Кавадарци донира и ќе помага онаму каде што е потребно, со надеж за спроведување на имунизацијата во најдобар ред и желба за здравје на својот народ.


Можеби ќе ве интересира

НЛБ БАНКА СО ПОНУДА ЗА ДОБРОВОЛНО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО СОРАБОТКА СО САВА ОСИГУРУВАЊЕ

НЛБ БАНКА СО ПОНУДА ЗА ДОБРОВОЛНО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО СОРАБОТКА СО САВА ОСИГУРУВАЊЕ

Бидете спремни за претстојните спортски натпревари со Neo QLED телевизорите

Бидете спремни за претстојните спортски натпревари со Neo QLED телевизорите

Отворена нова IuteCredit експозитура во Аеродром

Отворена нова IuteCredit експозитура во Аеродром

Две златни медали за Винарија Камник на светски вински натпревари

Две златни медали за Винарија Камник на светски вински натпревари

Макпетрол Инфо Поинт: Колку може да возите со гориво на резерва

Макпетрол Инфо Поинт: Колку може да возите со гориво на резерва

Новиот HUAWEI Band 6 со 1,47-инчен AMOLED дисплеј и траење на батеријата од 2 недели достапен и на македонскиот пазар

Новиот HUAWEI Band 6 со 1,47-инчен AMOLED дисплеј и траење на батеријата од 2 недели достапен и на македонскиот пазар

Заборавете ги паричниците – Еве зошто плаќањето со мобилни телефони е поедноставно и побезбедно

Заборавете ги паричниците – Еве зошто плаќањето со мобилни телефони е поедноставно и побезбедно

А1 Македонија со најдобар проект за паметен град за општина Велес

А1 Македонија со најдобар проект за паметен град за општина Велес

Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот

Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот