23 Февруари, 2020
0.0190

Нема веќе без пари паркирање за на шопинг во Сити Мол

Објавено во: Македонија 25 Јануари, 2020

Град Скопје на фејсбук објави фотографии со новите заштитни столпчиња на улицата спроти Сити Мол.

„Екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве поставија заштитни столпчиња на улицата „Манапо“ спроти Сити Мол. Со поставените столпчиња се става крај на непрописно паркираните возила на овој потег“, велат од Град Скопје.

Ова значи дека тие што ќе сакаат да одат на шопинг во овој популарен шопинг центар, веќе нема да можат своите автомобили да ги паркираат бесплатно на околните локации.

Можеби ќе ве интересира

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Законот за ЈО

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил

ЌЕ ЈА ПУКА ОД ПАРТИЈА - Милошоски најавува голема бомба за Заев

ЌЕ ЈА ПУКА ОД ПАРТИЈА - Милошоски најавува голема бомба за Заев

ДПА не отстапува - сака вицепремиерско место во новата влада

ДПА не отстапува - сака вицепремиерско место во новата влада

Се јави „кршачот“ на таблата со Северна - не се гордеам ама морав да се почувствувам жив

Се јави „кршачот“ на таблата со Северна - не се гордеам ама морав да се почувствувам жив