29 Мај, 2020
0.0364

Некои соседи сакаат да знаат кај кого одиме за да го одбегнуваат: Интервју со Денис од Центар за јавно здравје- Скопје

Објавено во: Стил 18 Мај, 2020

Хуманист, оптимист и позитивец- сe трите збора кои ги избра за сам да се опише себеси, но и токму вистинските оние кои би ги напишала за Денис Јанкуловски од Центарот за јавно здравје- Скопје. Неуморниот „космонаут“ (прекар што заслужено го добива во ова време невреме познато како пандемија на коронавирус во светот) кој секојдневно оди во домовите на потенцијалните заболени и им прави тестови, внесувајќи им убава енергија, за Женски Магазин, откри мал дел од предизвиците на своето, сега необично секојдневие, но и ги откри своите постпандемиски планови.

Целата сторија на Женски магазин

Можеби ќе ве интересира

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие