24 Септември, 2020
0.0242

Не земајте и го мирот и спокојот, Атиџе не е „канцелариски пацов“

Објавено во: Македонија 22 Јануари, 2020

Некои би рекле дека Атиџе живее сиромашно, и фали кров на куќата, и фали поубава куќа. Не носи Prada или 501.

А всушност Атиџе е многу богата. Зошто?
Затоа што Атиџе ја има насмевката. И песната.

Затоа што нема злоба кај неа, нема гнев и лутина. Има постојана насмевка. Насмевка која плени, која ја покажува нејзината милна и добра душа.

Атиџе не барала досега ништо. Благодарение на нејзината „Медена земја“ ние дознавме како е да се биде пријател со сите, да се биде во прекрасна врска со природата, дознавме што значи секојдневен мир и спокој.

Не и го земајте тоа, Атиџе не е канцелариски пацов. Помогнете и да остане нашиот вистински претставник во светот на природата, да има уште многу пчели затоа што таа е нашиот спасител и нивна Кралица.


Фејсбук статус - пишува  Денис Јанкуловски

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ испорача неколку барања до власта, а денес имаме 183 нови заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ испорача неколку барања до власта, а денес имаме 183 нови заразени

Мицкоски: Oпозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител

Мицкоски: Oпозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител

Дурловски: Ќе се борам за политички прогонуваните, македонскиот код е неуништлив

Дурловски: Ќе се борам за политички прогонуваните, македонскиот код е неуништлив

Николовска: Власта упатува порака дека ќе има прочистување на оние кои нема да работат по нивен налог

Николовска: Власта упатува порака дека ќе има прочистување на оние кои нема да работат по нивен налог

Нека го чествува кој сака, вели Пендаровски за Гоце Делчев

Нека го чествува кој сака, вели Пендаровски за Гоце Делчев

СПОТОВИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДИЗВИКАЛЕ ДУШЕВНА БОЛКА КАЈ РУСКОВСКА: Aдвокатот на тужените вели тоа било сарказам

СПОТОВИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДИЗВИКАЛЕ ДУШЕВНА БОЛКА КАЈ РУСКОВСКА: Aдвокатот на тужените вели тоа било сарказам

Расте бројот на заразени, а има и пет починати од коронавирусот

Расте бројот на заразени, а има и пет починати од коронавирусот

Љубе Бошкоски се чувствува добро: Примам терапија уште неколку дена

Љубе Бошкоски се чувствува добро: Примам терапија уште неколку дена

Пендаровски: Ќе се скенираат операторите кои набавуваат чувствителни технологии

Пендаровски: Ќе се скенираат операторите кои набавуваат чувствителни технологии