26 Февруари, 2021
0.0194

Не болеше ич: Дачиќ ја прими руската вакцина и влезе на руска телевизија

Објавено во: Балкан 09 Јануари, 2021

Па, не боли, боли на ист начин како и секоја вакцина и инјекција. Кога ќе ја примите, има одредена физичка болка, но во тој момент, рече утрово претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, во негов стил, одговарајчи на прашањето дали боли при вакцинирањето. Дачиќ ја прими руската вакцина и има интересен одговор зошто. како гостин во живо на телевизија во утринската програма.

„Немаше несакани ефекти, но искрено немав време да размислувам за тоа. Некако мислам дека јас вирусот го надминав или стекнав имунитет затоа што учествував на различни места каде што имаше луѓе заразени, а немав симптом, објасни Дачиќ, додавајќи дека бил вакциниран против жолта треска поради патување во Африка.

На прашањето зошто ја примил руската вакцина, Дачиќ одговори: Некако и дојде редот, но никој нема да ми верува и сите мислат дека тоа е од политички причини.

Дачиќ рече дека долго време го задевале дека тој не знае англиски јазик и дека сега го задеваат вака: сега кога доби Спутник V, тој ќе почне да зборува на руски јазик! Сепак тој вели дека зборувал руски и претходно и додаде дека на руската државна телевизија видел кајрон на кој пишувало дека „претседателот на српскиот парламент ја примил руската вакцина“.

„Еве, исто така, влегов на руската државна телевизија поради таа вакцина - се пошегувалДачиќ и додаде дека сега му е досадно што Собранието не работи.


Можеби ќе ве интересира

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СРБИЈА ГИ ЗАОСТРИ МЕРКИТЕ: Кафулињата, рестораните и трговските центри за викендот ќе работат до 14 часот

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

СЕ ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ ВО ХРВАТСКА: Сите новинари прашувале дали починала госпоѓата што прва ја прими вакцината

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

Доктор Славица ги разбива дилемите: Од што зависи јачината на имунитетот по примање на вакцината Aстра/Зенека

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ФОТО) Кој е убиениот нарко бос во Тирана?

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

(ВИДЕО) СНИМЕН Е ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ДУБРОВНИК: Само еден човек се шеташе на улица

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Србија го набавува лекот против ковид кој го користеше Трамп

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Пораснаа платите во Србија - просекот е 562 евра

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

Албанија ги заострува мерките, за викендот земјата ќе биде целосно затворена

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“

ПО НЕКОЛКУ ОБИДИ ЗА АТЕНТАТ УБИЕН АЛБАНСКИОТ НАРКО БОС БЕХАР СОФИЈА: Никој не слушнал пукотници, застрелан е со пиштол со „придушувач“