12 Ноември, 2019
0.0199

Наша репортажа: Санторини - Најромантичното место за посета (I дел)

Објавено во: Стил 29 Октомври, 2019

Од тесните улички на Миконос до убавите плажи на Санторини, островите во Грција се омилена дестинација на туристите од целиот свет.

Тој е тн.супермодел на грчките острови, чие „лице“ е веднаш препознатливо ширум светот: карактеристичните карпи се издигнуваат од морската убавица, декорирани со бели градби.

Со својата репутација за блескави панорами, романтични зајдисонца и плажи со вулканско потекло, не е изненадувачки што различните места на островот се наоѓаат на толку многу списоци на патниците за посета


Целата репортажа читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

(ФОТО) Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита: Синот на Ребека наполни 13 години

(ФОТО) Маркијан ги научи бројките, посакувам да научи и да чита: Синот на Ребека наполни 13 години

Нова епизода од Сезона 5 на Фчераши новости

Нова епизода од Сезона 5 на Фчераши новости

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

Трпи бабо за убавина

Трпи бабо за убавина

Ги искористуваат сопствените дете: Што се крие зад фотографиите на совршените мајки на Инстаграм?

Ги искористуваат сопствените дете: Што се крие зад фотографиите на совршените мајки на Инстаграм?