19 Октомври, 2019
0.3499

Најмалиот фризерски салон на највисоката надморска висина во светот, се наоѓа во Крива Паланка: Раритет за Гинисовата книга на рекорди

Објавено во: Стил 04 Октомври, 2019

Јасминка Крстевска е талентиран експерт за нега и одржување на коса. Работи во еден од најмалите градови во Македонија, во Крива Паланка, и тоа во малечок салон од 15тина м2, во кој има место за само еден клиент, и се наоѓа на врвот на Белевски рид на  650м надморска височина.

Ова е пример за охрабрување на женското претприемништво, пример за почнување со бизнис во мало место чие население се иселува, пример на млад човек кој не ја напушта земјата за работа во странство, и пример за човек кој никогаш не рекол ,,овој бизнис постои, го има на секој чекор, јас нема да успеам”. 

Иако многу млада, сепак силна, надежна, амбициозна, упорна старт-ап претприемачка која го трасира патот кон успехот полека но сигурно. 

Јасминка ја раскажува својата приказна за ЖЕНСКИ МАГАЗИН...

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник