21 Април, 2018
0.0612

На скопските улици загина уште една жртва-ударот фатален за млад возач

Објавено во: Македонија 13 Јануари, 2018

Брзото возење при што возачите најчесто губат контрола над управувањето со возилото секојдневно зема данок на скопските патишта.

Уште еден млад живот згасна по вчерашната несреќа на скопскиот булeвар „Александар Македонски“.

Ударот во метални столбчиња, потоа во дрво и во метална кенделабра биле фатални за 36-годишен маж од Марино, додека сопатникот поминал со потешки повреди и моментално е на лекување на клиниката за трауматологија.

На местото на несреќата била потребна и интервенција на пожарникарите, додека телото на починатиот е предадено на обдукција.

Апелите за внимателност при возењето се постојани, а возачите да ја прилагодуваат брзината и да возат согласно прописите.

Можеби ќе ве интересира

Познато кој ќе го организира одбележувањето на 1.000 години од Охридската архиепископија

Познато кој ќе го организира одбележувањето на 1.000 години од Охридската архиепископија

(ФОТО) Сообраќајка пред Собрание

(ФОТО) Сообраќајка пред Собрание

Приведена девојката која пушеше џоинт во Скопје?

Приведена девојката која пушеше џоинт во Скопје?

Што ќе донесе новата средба Димитров - Коѕијас во Виена?

Што ќе донесе новата средба Димитров - Коѕијас во Виена?

Груевски; Судењето повторно продолжува надвор од работното време

Груевски; Судењето повторно продолжува надвор од работното време

Ја тепал невенчаната сопруга, по што и го грабнал детето

Ја тепал невенчаната сопруга, по што и го грабнал детето

Шекеринска: Важно е преговарачкиот процес со Грција да успее

Шекеринска: Важно е преговарачкиот процес со Грција да успее

(ВИДЕО) Змија снимена во студентскиот дом „Стив Наумов“

(ВИДЕО) Змија снимена во студентскиот дом „Стив Наумов“

Му го украле мерцедесот додека бил во аптека

Му го украле мерцедесот додека бил во аптека