24 Септември, 2020
0.0212

МУ УКРАЛЕ 6.000 ФРАНЦИ И АВТОМОБИЛ: Maкедонец ограбен во Драч

Објавено во: Македонија 13 Август, 2020

Македонец е ограбен во Драч, Албанија. 

Тој поседувал и швајцарски пасош, а под закана со пиштол е ограбен, односно од неговата сопруга се украдени 6.000 швајцарски франци и автомобил марка „AudiQ5“.

Македонскиот државјанин се паркирал пред маркет во Драч, но автомобилот не го изгаснал.

Во него била неговата сопруга, на која што две лица ѝ се приближиле и под закана ѝ ги зеле парите, ја истуркале од автомобилот, по што влегле во истиот и побегнале.

Уапсени се лицата кои го ограбиле Б.Ф (33) и неговата сопруга. Станува збор за Х.С (40) и Р.К (33) и двајцата од Драч, кои директно учествувале во настанот, како и Г.Д. од Каваја од кого побарале да им помогне да се засолнат, соопшти полицијата. 

Пронајден е и автомобилот, а се работи на пронаоѓање на украдените пари.

Можеби ќе ве интересира

КОВИД - 19: Две жртви и 152 нови случаи

КОВИД - 19: Две жртви и 152 нови случаи

Промена во протоколот за градинките: Во групите до 2 години може да бидат згрижени до 12 деца

Промена во протоколот за градинките: Во групите до 2 години може да бидат згрижени до 12 деца

(ВИДЕО) Полицајци тепаат човек - МВР го истражува случајот

(ВИДЕО) Полицајци тепаат човек - МВР го истражува случајот

Познатата Атиџе кажа зошто се онесвестила

Познатата Атиџе кажа зошто се онесвестила

Николовски: Посебен член на Владата ќе предлага разрешувања на функционери на седница

Николовски: Посебен член на Владата ќе предлага разрешувања на функционери на седница

Се бара решение за родителите на деца до шест години, но властите уверуваат дека најмалите имаат силен имунитет и можат слободно да одат во градинка

Се бара решение за родителите на деца до шест години, но властите уверуваат дека најмалите имаат силен имунитет и можат слободно да одат во градинка

Нема олеснување: Кочан во затвор 4,8 години

Нема олеснување: Кочан во затвор 4,8 години

Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

Атиџе се онесвести на настан, интервенираше Брза помош

Атиџе се онесвести на настан, интервенираше Брза помош