06 Јуни, 2020
0.0292

Мојсоски и Ристовски од ракометни соиграчи до политички ривали

Објавено во: Македонија 07 Ноември, 2019

Централниот одбор на СДСМ синоќа, мешудругото, донесе одлука да го назначи Наумче Мојсовски за претседател на партиска Комисија за спорт, со што ракометарот и официјално доби партиска функција.

Пред нешто повеќе од еден месец пак претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави дека формирал тим од стратешки соработници а меѓу нив се најде и името на ракометниот репрезентативец Борко Ристовски како стратешки соработник од областа на спортот.

Мојсовски, кој претходно неколку пати говореше на јавни настани организирани од власта и од владеачката партија, со ристовски беше поранешен соиграч во Металург а со националниот ракометен тим го забележаа најголемиот успех, освојуваќи го петтото место на Европското првенство во 2012.

Можеби ќе ве интересира

Кој е помоќен – верските заедници или државата, гледаме низ пикот на заразата

Кој е помоќен – верските заедници или државата, гледаме низ пикот на заразата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: За 24 часа 180 инфицирани со Ковид - 19, двајца починаа

ФАКТОР НА ДЕНОТ: За 24 часа 180 инфицирани со Ковид - 19, двајца починаа

НИКОЛОВСКИ ПОВИКА НА ОДГОВОРНО ОДНЕСУВАЊЕ: Oва е тест токму за нашиот систем

НИКОЛОВСКИ ПОВИКА НА ОДГОВОРНО ОДНЕСУВАЊЕ: Oва е тест токму за нашиот систем

ФИЛИПЧЕ ЗА НОВОЗАБОЛЕНИТЕ: Имало еден период кога не биле свесни и кога циркулирале низ градот

ФИЛИПЧЕ ЗА НОВОЗАБОЛЕНИТЕ: Имало еден период кога не биле свесни и кога циркулирале низ градот

Филипче: Околу 15 семејства носат 90 отсто од новите случаи

Филипче: Околу 15 семејства носат 90 отсто од новите случаи

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: 180 нови заболени и 2 починати од Ковид - 19

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: 180 нови заболени и 2 починати од Ковид - 19

Адхурим Фазлиу: Верувале или не 5 амбулантни возила за помалку од 15 минути носевме 5 СOVID-19 позитивни или суспектни

Адхурим Фазлиу: Верувале или не 5 амбулантни возила за помалку од 15 минути носевме 5 СOVID-19 позитивни или суспектни

ВО ЖИВО: Венко Филипче ќе одржи прес - конференција

ВО ЖИВО: Венко Филипче ќе одржи прес - конференција

Нови 177 позитивни на коронавирусот во Македонија

Нови 177 позитивни на коронавирусот во Македонија