07 Јули, 2020
0.0476

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Објавено во: Стил 25 Мај, 2020

Дали некогаш сте се запрашале кои и што прават потомците на некои од најголемите и најконтроверзните историски личности како што се Наполеон Бонапарта, Јосиф Сталин или Адолф Хитлер денес?

Веројатно не сте го сториле тоа, но некои луѓе на Интернет тоа веќе го направиле. 

Ова се некои од приказните на кои наидовме. Повеќе детали можете да прочитате во сторијата што за вас ја подготви Машки Магазин.

Можеби ќе ве интересира

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг