29 Ноември, 2021
0.0192

МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА МИЛИЈАРДЕР КОЈ БИЛ БЛИЗОК СО ПОЗНАТИ ПОЛИТИЧАРИ - ноќта ја поминал во луксузен клуб, а утрото се срушил на улица

Објавено во: Свет 26 Октомври, 2021

Младиот милионер, хотелскиот тајкун Вивек Чада (33), мистериозно почина само осум недели откако се ожени на раскошна церемонија.

Имаше блиски врски со истакнати членови на британската конзервативна партија и ја предводеше „Милионската група“ вредна неколку милиони фунти, која се занимаваше со хотели и недвижнини.

Чад ненадејно се урна на улица во центарот на Лондон во раните утрински часови во неделата, само неколку часа откако беше забележан на забава во ексклузивниот ноќен клуб Анабел во саботата навечер.

Пред само два месеци, Чад се ожени со Стути Чад (29) на гламурозна церемонија во хотел со пет ѕвезди, која кулминираше на еднонеделна свеченост.

„Нема зборови да се опише тоа што се случи. Во шок сум и се уште се обидувам да го сфатам тоа. Се венчавме само пред осум недели и беше прекрасно. Сега морам да се справам со загубата на љубовта на мојот живот. Срцето ми е скршено“, изјавила вдовицата за „Дејли мејл“.

Се верува дека обдукцијата ќе ја покаже точната причина за смртта имајќи ја предвид неговата возраст и фактот дека немал познати здравствени проблеми. Извори блиски до него укажуваат дека се работи за природна смрт, односно дека е последица на срцев удар.

Тој не починал на својата адреса во Лондон, туку бил на друга локација кога тоа се случило. Се уште не знаеме многу факти и чекаме да утврдиме што точно се случило – додал изворот.

Пријателите открија дека семејството се уште не е информирано за точните причини за смртта на Чад, но еден од нив тврди дека првите извештаи укажуваат дека тоа е последица на срцев удар за кој се верува дека се случил во неговата резиденција во центарот на Лондон.

Чад беше многу влијателен во британските политички кругови. Тој беше редовен посетител на настани организирани од Конзервативната партија и имаше пријателски односи со поранешните премиери Дејвид Камерон и Тереза ​​Меј.

Извор: Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

Оваа земја две недели нема да прима странци поради новиот сој омикрон

Оваа земја две недели нема да прима странци поради новиот сој омикрон

Светот е во „трка со времето“ со омикрон, вели Фон дер Лајен

Светот е во „трка со времето“ со омикрон, вели Фон дер Лајен

ПО 200 ЕВРА КАЗНА ЗА ТОЈ ШТО ЌЕ ОДБИЕ ДА НОСИ МАСКА, СЕКОЈ НАРЕДЕН ПАТ ДВОЈНО - еве која држава е решена вака да се справи со омикрон

ПО 200 ЕВРА КАЗНА ЗА ТОЈ ШТО ЌЕ ОДБИЕ ДА НОСИ МАСКА, СЕКОЈ НАРЕДЕН ПАТ ДВОЈНО - еве која држава е решена вака да се справи со омикрон

Курц објави како ќе се вика неговиот син

Курц објави како ќе се вика неговиот син

ЗЕМАН СТОЕШЕ ВО ПОСЕБНА КАБИНА: Чешкиот претседател го назначи новиот премиер во посебни услови

ЗЕМАН СТОЕШЕ ВО ПОСЕБНА КАБИНА: Чешкиот претседател го назначи новиот премиер во посебни услови

ОМИКРОН ПОТВРДЕН КАЈ 13 ПАТНИЦИ КОИ СТАСАА ВО ХОЛАНДИЈА: И другите позитивни се во карантин

ОМИКРОН ПОТВРДЕН КАЈ 13 ПАТНИЦИ КОИ СТАСАА ВО ХОЛАНДИЈА: И другите позитивни се во карантин

ОМРИКОН КОВИД СТАСА И ВО АВСТРАЛИЈА: Двајца патници од Доха се во карантин

ОМРИКОН КОВИД СТАСА И ВО АВСТРАЛИЈА: Двајца патници од Доха се во карантин

ГРЧКИОТ ВЕТЕРИНАР, ПРВИОТ ЧОВЕК НА ФАЈЗЕР ЛАНИ ЗАРАБОТИЛ 21 МИЛИОН ДОЛАРИ: Платата и бонусот му пораснале за 17 отсто

ГРЧКИОТ ВЕТЕРИНАР, ПРВИОТ ЧОВЕК НА ФАЈЗЕР ЛАНИ ЗАРАБОТИЛ 21 МИЛИОН ДОЛАРИ: Платата и бонусот му пораснале за 17 отсто

САД забрани влез од седум африкански држави: Омрикон нов предизивик за Бајден

САД забрани влез од седум африкански држави: Омрикон нов предизивик за Бајден