22 Јануари, 2020
0.0185

Минусни температури и утре: Очекувајте снег во овие предели

Објавено во: Македонија 02 Декември, 2019

Минусни утрински температури и во текот на утрешниот ден. Прогнозата на синоптичарите од УМХР најавува слично време на денешното но врнежливо со замрзнат дожд и снег на повисоките места.

Студена воздушна маса од север ќе надвисне над Македонија а максималната дневна температура утре ќе достигне од три до десет степени.

Студено, дожделиво и ветровито ќе биде и во главниот град.

Сепак максималната дневна ќе се движи до 5 степени.

Стабилизација на времето се очекува во наредните денови.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Човек се самозапали во Кочани

(ВИДЕО) Човек се самозапали во Кочани

Владата носи закони со полна пареа: За еден месец 120 закони, 94 не биле на ЕНЕР

Владата носи закони со полна пареа: За еден месец 120 закони, 94 не биле на ЕНЕР

Не земајте и го мирот и спокојот, Атиџе не е „канцелариски пацов“

Не земајте и го мирот и спокојот, Атиџе не е „канцелариски пацов“

Дескоска: Може да има задни намери во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ

Дескоска: Може да има задни намери во амандманите на ВМРО-ДПМНЕ

СОНК децидно против формирање нов синдикат во високото образование, стравува дека така ќе извисат за повисоките плати

СОНК децидно против формирање нов синдикат во високото образование, стравува дека така ќе извисат за повисоките плати

Танасоски им порача на увозниците на половни возила: Уредбата останува

Танасоски им порача на увозниците на половни возила: Уредбата останува

НАВАЛЕТЕ СТУДЕНТИ: Државата ќе дава дневно по 120 денари за храна

НАВАЛЕТЕ СТУДЕНТИ: Државата ќе дава дневно по 120 денари за храна

Никола Наумовски: Статистички загаденоста е намалена во Скопје

Никола Наумовски: Статистички загаденоста е намалена во Скопје

НАЈБЛИСКИТЕ ОЧАЈНО ЈА БАРААТ: Каде исчезна Марија од Босилово

НАЈБЛИСКИТЕ ОЧАЈНО ЈА БАРААТ: Каде исчезна Марија од Босилово