07 Март, 2021
0.0216

Мика Алексиќ имал посебна шифра за оние девојки кои сексуално ги искористувал: Сексуалниот предатор ги терал да носат што пократки сукњи

Објавено во: Балкан 17 Јануари, 2021

Актерката која го обелодени скандалот во Србија дека во престижното училиште за глума во центарот на Белград, познатиот режисер Мика Алексиќ, повеќепати сексуално ја злоставувал кога имала само 17 години, сега 26 годишната Милена Радуловиќ открива и дека сите девојки од неговото училиште морале да носат што е можно пократки здолништа, на негово барање, и дека треба да се грижат за изгледот на косата и ноктите.

Сексуалниот предатор, наводно, вршел незаконски сексуални дејства врз малолетници за време на часовите во просторијата покрај просторијата во која биле другите ученици.

Според извор на „Ало.рс“, Мика Алексиќизбирал само одредени девојки кои му биле привлечни и тие, како што наведува изворот, биле дел од „групата“.

-Овие девојки биле во иста актерска група, избрани така што тој можел да си ги задоволи неговите сексуални афинитети и нагони. Девојчињата не си кажувале едни на други што преживуваат затоа што се плашеле, но тие беа свесни дека името „група“ во која сите беа подразбира нешто повеќе од тоа дека само посетуваат училиште за глума, открива изворот на „Ало.рс“


Можеби ќе ве интересира

КОИ СЕ СКАПИТЕ ЛЕКОВИ ШТО ВУЧИЌ ГИ НАРАЧА ЗА СРБИЈА - го излечија Трамп, се состојат од антитела и делуваат како пасивна вакцина

КОИ СЕ СКАПИТЕ ЛЕКОВИ ШТО ВУЧИЌ ГИ НАРАЧА ЗА СРБИЈА - го излечија Трамп, се состојат од антитела и делуваат како пасивна вакцина

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот

КАКО СЕ ПРОДАВА СТАРТАП ЗА 35 МИЛИОНИ ЕВРА - тројца млади Хрвати го имаат одговорот