24 Септември, 2020
0.0538

МИЦКОСКИ: Ситуацијата во државата оди во погрешен правец

Објавено во: Македонија 13 Август, 2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека на средбата со претседателот Стево Пендаровски било заклучено дека претседателот на СДСМ, Зоран Заев дал уверување дека ќе работи на создавање на парламентарно мнозинство.

Вели дека ова е претстава на штета на граѓаните. 

„Ситуацијата во државата оди во погрешен правец“, рече Мицкоски. 

Kaжа дека се барале избори, за да функционираат институциите, а потоа лидерот на СДСМ, Зоран Заев отишол на одмор. 

„Ова е игра на време, игра на купување на време“, додаде Мицкоски. 

Вели дека се купува време за девијантни однесувања. 

Кажа дека тие се репрезент на 315.000 гласови, и ќе ги преиспитаат односните со претседателот, додека не покаже дека е претседател на сите граѓани. 

Вели дека ако се исцрпени сите опции, а не се,  тогаш може да се размислува и за нови избори. 

Тврди дека е доста граѓаните да бидат жртви на погрешните политики. 

Можеби ќе ве интересира

Познатата Атиџе кажа зошто се онесвестила

Познатата Атиџе кажа зошто се онесвестила

Николовски: Посебен член на Владата ќе предлага разрешувања на функционери на седница

Николовски: Посебен член на Владата ќе предлага разрешувања на функционери на седница

Се бара решение за родителите на деца до шест години, но властите уверуваат дека најмалите имаат силен имунитет и можат слободно да одат во градинка

Се бара решение за родителите на деца до шест години, но властите уверуваат дека најмалите имаат силен имунитет и можат слободно да одат во градинка

Нема олеснување: Кочан во затвор 4,8 години

Нема олеснување: Кочан во затвор 4,8 години

Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

Атиџе се онесвести на настан, интервенираше Брза помош

Атиџе се онесвести на настан, интервенираше Брза помош

СОНК: Ако наставниците немаат услови за работа, учебната година нема да почне на 1.октомври

СОНК: Ако наставниците немаат услови за работа, учебната година нема да почне на 1.октомври

Шекеринска: Потпишан договорот со САД за купување на 151 оклопно возило

Шекеринска: Потпишан договорот со САД за купување на 151 оклопно возило

(ВИДЕО) Долари и евра пред Бислимовски за поскапувањето на струјата

(ВИДЕО) Долари и евра пред Бислимовски за поскапувањето на струјата