29 Ноември, 2020
0.0277

Меѓу починатите има млади лица на 36, 44 и 53 години: Црна ковид статистика

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 23 Октомври, 2020

Досега во Македонија од компликации од коронавирусот починаа 883 луѓе. Во последното деноноќие, како што информираше пред малку Министерството за здравство починати се девет лица. 

Нема детали дали имале претходни болести, но меѓу починатите се и помлади лица. Имено од четворицата пациенти од Скопје кои ја изгубиле битката со Ковид-19 едниот има само 36 години, другиот бил 53 години, а двајца се на 60 и 65 години. Пациентот кој починал, а е од Штип имал 66 години, еден е од Радовиш со 72 години, еден од Струмица кој имал 71 година додека лицето од Пробиштип имало 75 години. Починат е и пациент од Македонска Каменица кој имал само 44 години. 

Можеби ќе ве интересира

Кирацовски: Поради можници и лажни вести повеќе не сум генерален секретар на СДСМ

Кирацовски: Поради можници и лажни вести повеќе не сум генерален секретар на СДСМ

Нано Ружин: „Патоказот“ би бил само про-форма документ

Нано Ружин: „Патоказот“ би бил само про-форма документ

(ФОТО) Бистата на Мирче Ацев во Алејата на Народните херои во Прилеп „санирана со селотејп“

(ФОТО) Бистата на Мирче Ацев во Алејата на Народните херои во Прилеп „санирана со селотејп“

Полицијата го утврди идентитетот на 17-мина навивачи од вчерашната масовна тепачка во Штип

Полицијата го утврди идентитетот на 17-мина навивачи од вчерашната масовна тепачка во Штип

Хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот

Хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот

Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Стојанче Ангелов до Апасиев: Професоре, дај оладете малку, Мицкоски нема да ви дозволи да предводите фронт

Стојанче Ангелов до Апасиев: Професоре, дај оладете малку, Мицкоски нема да ви дозволи да предводите фронт

Министерство за здравство: Бидете одговорни за време на славите

Министерство за здравство: Бидете одговорни за време на славите

Рикер со писмо за утеха до Заев: Остануваме оптимисти дека меѓувладината конференција ќе се одржи наскоро

Рикер со писмо за утеха до Заев: Остануваме оптимисти дека меѓувладината конференција ќе се одржи наскоро