22 Септември, 2021
0.0203

МЕГАН МАРКЛ ШОКИРА СО ВИСОКИТЕ АМБИЦИИ: Ќе се кандидира за претседателка на САД?

Објавено во: Свет 02 Август, 2021

Сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, би можела да се кандидира за претседател на САД во следните 10 години, тврди нејзиниот биограф.

Во својата колумна, познатиот британски писател и новинар Том Бауер, кој ја пишува кралската биографија за војвотката од Сасекс, тврди дека поранешната американска актерка може да се кандидира за претседателка на САД.

Меган Маркл, според него, секако има храброст и самодоверба да се бори за својата позиција. Меѓутоа, прашањето, како што понатаму наведува, е дали војвотката ќе биде упорна во нејзината намера.

Пријателка на војвотката за популарниот американски магазин „Vanity Fair“ рече дека со станувањето сопруга на британскиот принц, поранешната актерка не се откажала од американското државјанство поради можноста да влезе во политичките води на САД.


Можеби ќе ве интересира

ВО АВТОБУС ВО ГЕРМАНИЈА ИМАЛО ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА - уапсен и испрашуван бил српски државјанин

ВО АВТОБУС ВО ГЕРМАНИЈА ИМАЛО ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА - уапсен и испрашуван бил српски државјанин

Германија ќе го поддржи претседателот на СЗО за втор мандат

Германија ќе го поддржи претседателот на СЗО за втор мандат

АЛПСКИ РАЈ ВО КОЈ НЕ СЕ ПРИМААТ АВТОМОБИЛИ: Во швајцарско село кое има 300 сончеви денови и камион за ѓубре доаѓа „летајќи“ (ВИДЕО)

АЛПСКИ РАЈ ВО КОЈ НЕ СЕ ПРИМААТ АВТОМОБИЛИ: Во швајцарско село кое има 300 сончеви денови и камион за ѓубре доаѓа „летајќи“ (ВИДЕО)

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,8 КАЈ МЕЛБУРН: Погледнете како се тресеа зградите (ВИДЕО)

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,8 КАЈ МЕЛБУРН: Погледнете како се тресеа зградите (ВИДЕО)

Муштерија го убил касиерот затоа што два пати го опоменал да стави маска

Муштерија го убил касиерот затоа што два пати го опоменал да стави маска

(ВИДЕО+ФОТО) Лавата „голта“ се пред себе на Канарските острови

(ВИДЕО+ФОТО) Лавата „голта“ се пред себе на Канарските острови

ИСТОРИЧАРОТ ФЕРГУСОН: Пандемијата на Ковид-19 нема да заврши можеби ни до крајот на 2022

ИСТОРИЧАРОТ ФЕРГУСОН: Пандемијата на Ковид-19 нема да заврши можеби ни до крајот на 2022

Канадскиот премиер Џастин Трудо останува на власт

Канадскиот премиер Џастин Трудо останува на власт

НЕМАА МЕСТО КАДЕ ДА ГИ ЗАКОПААТ МРТВИТЕ: Но, шефот на државата, Болсонаро е се уште невакциниран, мораше да вечера на улица во Њујорк

НЕМАА МЕСТО КАДЕ ДА ГИ ЗАКОПААТ МРТВИТЕ: Но, шефот на државата, Болсонаро е се уште невакциниран, мораше да вечера на улица во Њујорк